Facebook

Dzierżoniowski turniej żaków

Z medalami wrócił zespół żaków Nysy Kłodzko, który rywalizował w turnieju z cyklu " Łączy nas piłka". To była już druga edycja tych rozgrywek odbywających się w Dzierżoniowie. Zespół Kamila Krzywdy okazał się najlepszy w konkurencji "Mistrz strzału w poprzeczkę".

W zawodach rozgrywanych na jednym z dzierżoniowskich orlików wzięły udział trzy zespoły składające się z graczy urodzonych w 2005 roku: UKS Lechia Dzierżoniów, Parasol Wrocław i Nysa.

Zespoły rozegrały między sobą po dwa mecze. Przed rewanżami odbyła się konkurencja „Mistrz strzału w poprzeczkę”, która polegała ona na wytypowaniu przez trenerów po dwóch zawodników z każdej drużyny. Każda trzyosobowa drużyna miała sześć prób na trafienie w poprzeczkę bramki piłką, uderzoną nogą z dystansu z odległości dziewięciu metrów. Najlepsi okazali się piłkarze z Kłodzka, a konkretnie Paweł Baran i Brian Mirga, którzy trafili trzykrotnie. Dwa razy w poprzeczkę uderzyli gospodarze, a wrocławianom ta sztuka nie udała się ani razu. Po zakończeniu zawodów rozpoczęła się runda rewanżowa oraz oficjalne rozdanie medali i nagród. Każdy z zawodników dostał złoty medal i pamiątkowy dyplom. [fot. ukslechia-2005.futbolowo.pl]

Wyniki turnieju:
MKS Nysa Kłodzko – MKS Parasol Wrocław – 1:4
UKS Lechia Dzierżoniów – MKS Parasol Wrocław 2:3
UKS Lechia Dzierżoniów – MKS Nysa Kłodzko 4:2
MKS Nysa Kłodzko – MKS Parasol Wrocław – 0:5
UKS Lechia Dzierżoniów – MKS Parasol Wrocław 3:0
UKS Lechia Dzierżoniów – MKS Nysa Kłodzko 2:0

Zespół Nysy zagrał w składzie: Przybyła - Mirga Brian, Mirga Natan, Choduń, Doringer, Baran Patryk, Baran Paweł, Tkaczyk, Wdowiak, Rataj, Grzebyk.