Facebook

Zapowiedź: Wdrapać się na pudło

W niedzielę (7.10.) juniorzy starsi Nysy podejmą na własnym boisku jednego z kandydatów do awansu, AKS Strzegom, zajmujący trzecie miejsce w tabeli. Dla porównania Nysa znajduje się na czwartej pozycji.

AKS Strzegom to zespół, co sezon wymieniany jako główny kandydat do awansu. Nie inaczej jest teraz, bo podopieczni Przemysława Stempniewicza, z dorobkiem 18. punktów zajmują trzecie miejsce. Nysa, z 16. oczkami jest czwarta.

Strzegomianie odnieśli dotychczas sześć zwycięstw, ogrywając 5:2 Piławiankę Piława Górna, 8:0 Zjednoczonych Żarów, 4:3 Piasta II Nowa Ruda, 1:0 Cukrownika Pszenno, 4:1 Unię Bardo i 4:0 Szczyt Boguszów-Gorce, a także ponieśli dwie porażki, 2:3 z Bielawianką Bielawa i w ostatniej kolejce 1:4 z Victorią Świebodzice. Z kolei kłodzczanie ograli 7:0 Piasta II Nowa Ruda, 4:2 Cukrownika Pszenno, 3:1 Unię Bardo, 5:0 Zamka Kamieniec Ząbkowicki i 7:2 Górnika Boguszów-Gorce, zremisowali 1:1 z Podgórzem Wałbrzych oraz przegrali 1:3 ze Szczytem Boguszów-Gorce i 0:1 z Victorią Świebodzice. Najlepszym strzelcem, z 6. bramkami jest Kamil Suski.

I właśnie Kamil Suski wraz z Dawidem Ciupiderem ponownie wzmocnią pierwszy zespół Nysy, obaj mając szanse na występy w domowym meczu z Łużycami Lubań. Oba zespoły spotkały się ze sobą w poprzednim sezonie i dwukrotnie górą był AKS, który w Kłodzku wygrał 2:0, a w Strzegomiu 4:1. Honorową bramkę zdobył wtedy Damian Szafrański. - Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Rywal jest bardzo wymagający, co najlepiej pokazuje jego pozycja w tabeli i my, aby liczyć na korzystny rezultat musimy wyjść skoncentrowani i od początku narzucić swój styl gry - mówi przed meczem bramkarz Nysy, Daniel Niewęgłowski. Tym samym będzie to jeden z najciekawszych i najbardziej interesujących meczów tej kolejki, a juniorzy starsi Nysy powalczą o trzy punkty, które pomogą im wdrapać się na ligowe pudło.

Trener Nysy, Jacek Piwowar powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników, a zespół być może wzmocni kilku graczy z drużyny juniora młodszego. Pojedynek odbędzie się w niedzielę (7.10.) na boisku w Kłodzko o godzinie 16:00, a wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! Zbiórka zawodników o godzinie 15:00.

ZESTAW PAR 9. KOLEJKI KLASY „O” JUNIORÓW STARSZYCH (12:30):
Bielawianka Bielawa - Podgórze Wałbrzych Nasz typ: 3:0.
Piast II Nowa Ruda - Zjednoczeni Żarów Nasz typ: 2:2.
Cukrownik Pszenno - Piławianka Piława Górna Nasz typ: 1:0.
Unia Bardo - Śnieżnik Domaszków Nasz typ: 1:1.
SP Szczyt Boguszów-Gorce - Karolina Jaworzyna Śląska Nasz typ: 2:1.
Victoria Świebodzice - Polonia Bystrzyca Kłodzka Nasz typ: 2:0.
Nysa Kłodzko - AKS Strzegom Nasz typ: 1:1.
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Górnik Boguszów-Gorce Nasz typ: 3:0.