Facebook

Zapowiedź: Derby juniorów starszych

W niedzielę (14.12.) kolejny mecz ligowy rozegrają juniorzy starsi Nysy, którzy tym razem w derbach powiatu kłodzkiego zmierzą się z Polonią Bystrzyca Kłodzka, czyli zespołem silnym i nieobliczalnym.

Polonia, po dziewięciu rozegranych meczach zajumuje dziewiąte miejsce w tabeli, z trzynastoma punktami na koncie. Z kolei Nysa z szesnastoma oczkami jest czwarta.

Zespół Zbigniewa Mikundy odniósł cztery zwycięstwo, pokonując 5:1 Piławiankę Piława Górna, 4:3 Piasta II Nowa Ruda, 5:3 Unię Bardo i 3:0 Szczyt Boguszów-Gorce, a także jeden remis i cztery porażki. Zremisowali 2:2 z Cukrownikiem Pszenno i przegrali 2:3 ze Śnieżnikiem Domaszków, 2:3 ze Zjednoczonymi Żarów, 0:2 z Bielawianką Bielawa i w ostatniej kolece 0:3 z Victorią Świebodzice. Najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Grudzień, który do tej pory zdobył dziewięć bramek, a cztery trafienia zaliczył Patryk Ćwichoń.

Z kolei Nysa ma na swoim koncie pięć zwycięstw, ogrywając 7:0 Piasta II Nowa Ruda, 4:2 Cukrownika Pszenno, 3:1 Unię Bardo, 5:0 Zamka Kamieniec Ząbkowicki i 7:2 Górnika Boguszów-Gorce oraz jeden remis, 1:1 z Podgórze Wałbrzych i trzy porażki, 1:3 ze Szczytem Boguszów-Gorce, 0:1 z Victorią Świebodzice i ostatnio 2:5 z AKS-em Strzegom, mimo, że długo utrzymywał się remis.

W poprzednim sezonie, w Kłodzku zdecydowanie lepsza była Polonia, gromiąc nasz zespół aż 5:0, z kolei w Bystrzycy Kłodzkiej górą była Nysa, która wygrała 4:2. Trener Nysy, Jacek Piwowar powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników, a zespół być może wzmocni kilku graczy z drużyny juniora młodszego. Pojedynek odbędzie się w niedzielę (14.10.) na boisku w Bystrzycy Kłodzkiej o godzinie 12:30. Zbiórka zawodników o godzinie 11:00.

ZESTAW PAR 10. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH (12:30):
Podgórze Wałbrzych - Górnik Boguszów-Gorce Nasz typ: 2:1.
AKS Strzegom - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Nasz typ: 2:0.
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Nysa Kłodzko Nasz typ: 1:1.
Karolina Jaworzyna Śląska - Victoria Świebodzice Nasz typ: 0:3.
Śnieżnik Domaszków - Szczyt Boguszów-Gorce Nasz typ: 2:0.
Piławianka Piława Górna - Unia Bardo Nasz typ: 2:2.
Zjednoczeni Żarów - Cukrownik Pszenno Nasz typ: 1:0.
Bielawianka Bielawa - Piast II Nowa Ruda Nasz typ: 2:0.