Facebook

Zapowiedź: Zdobyć trzy punkty

W niedzielę (21.10.) juniorzy starsi Nysy rozegrają kolejny mecz ligowy, a tym razem podejmą na własnym boisku, Karolinę Jaworzyna Śląska.

Karolina od początku rozgrywek spisuje się słabo, balansując na krawędzi ligowej stawki. Z kolei Nysa prezentuje się dużo lepiej, lecz ostatnio zaliczyła dwie porażki i teraz będzie chciała sięgnąć po zwycięstwo. Tym samym zapowiada się bardzo ciekawy mecz.

W dotychczasowych dziesięciu spotkaniach Karolina zgromadziła jedynie osiem punktów i znajduje się na trzynastej pozycji w tabeli, tuż nad strefą spadkową. Podopieczni Grzegorza Borowego pokonali 5:1 Śnieżnika Domaszków i 1:0 Szczyt Boguszów-Gorce oraz zremisowali bezbramkowo ze Zjednoczonymi Żarów, a także Piastem II Nowa Ruda. W ostatniej kolejce spotkań nie sprostali Victorii Świebodzice, przegrywając 0:4, choć długo utrzymywał się remis.

Z kolei Nysa ma na swoim koncie szesnaście punktów, zajmując piąte miejsce w stawce. Gracze Jacka Piwowara pokonali 7:0 Piasta II Nowa Ruda, 4:2 Cukrownika Pszenno, 3:1 Unię Bardo, 5:0 Zamka Kamieniec Ząbkowicki i 7:2 Górnik Boguszów-Gorce oraz zremisowali 1:1 z Podgórze Wałbrzych. Ostatnio przegrali 1:2 z Polonią Bystrzyca Kłodzka, mimo że długo prowadzili i mieli zwycięstwo na wyciągnięcie ręki.

W poprzednim sezonie, w Kłodzku wygrała 2:1 Karolina, natomiast w Jaworzynie Śląskiej padł remis 2:2. Trener Nysy, Jacek Piwowar powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników, a zespół być może wzmocni kilku graczy z drużyny juniora młodszego. Pojedynek odbędzie się w niedzielę (21.10.) na boisku w Kłodzku o godzinie 15:00. Zbiórka zawodników o godzinie 14:00.

ZESTAW PAR 11. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH (12:30):
Piast II Nowa Ruda - Podgórze Wałbrzych Nasz typ: 2:0.
Cukrownik Pszenno - Bielawianka Bielawa Nasz typ: 0:3.
Unia Bardo - Zjednoczeni Żarów Nasz typ: 1:1.
SP Szczyt Boguszów-Gorce - Piławianka Piława Górna Nasz typ: 1:1.
Victoria Świebodzice - Śnieżnik Domaszków Nasz typ: 2:0.
Nysa Kłodzko - Karolina Jaworzyna Śląska Nasz typ: 2:0.
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Polonia Bystrzyca Kłodzka Nasz typ: 2:2.
Górnik Boguszów-Gorce - AKS Strzegom Nasz typ: 0:3.