Facebook

Zapowiedź: Trudny wyjazd juniorów starszych

Trudny wyjazd czeka juniorów starszych Nysy, którzy w niedzielę (28.10.) zagrają w Domaszkowie, z tamtejszym Śnieżnikiem. Śnieżnik będzie chciał wrócić na właściwe tory, bo od trzech meczów nie odniósł zwycięstwa, z kolei celem Nysy jest na dobre zadomowić się w czołówce ligi.

Śnieżnik w obecnym sezonie spisuje się dość przeciętnie, będąc także zespołem bardzo nieobliczalnym. Potrafi napsuć sporo krwi zespołom teoretycznie silniejszym, ale również ponieść nieoczekiwanie wpadki. Podopieczni Sylwestra Mendela zajmują ósme miejsce w tabeli, z 15. punktami. Dla porównania Nysa jest czwarta, z 19. oczkami.

Zespół z Domaszkowa, mimo że nie prezentuje się już tak rewelacyjnie, jak w poprzednim sezonie, kiedy zdobył wicemistrzostwo to jako jedyny potrafił urwać punkty liderowi, Bielawiance Bielawa, remisując na własnym boisku 2:2. Śnieżnik niemal wszystkie punkty zdobył na własnym boisku, pokonując 3:2 Polonię Bystrzyca Kłodzka, 5:2 Podgórze Wałbrzych, 3:2 Piławiankę Piława Górna, 4:3 Cukrownik Pszenno i remisując 1:1 ze Szczytem Boguszów-Gorce. Sporą bolączką tego zespołu są mecze wyjazdowe, bo podzielili się punktami jedynie w Bardzie, z Unią, gdzie padł remis 2:2. Ulegli 1:5 Karolinie Jaworzyna Śląska, 0:3 Zjednoczonym Żarów, 1:7 Piastowi II Nowa Ruda i ostatnio 2:4 Victorii Świebodzice. Najlepszym strzelcem drużyny jest Michał Socha, który zdobył dotychczas osiem bramek.

Z kolei Nysa prezentuje się w tym sezonie naprawdę dobrze, a co za tym idzie notuje korzystne wyniki. Pokonali 7:0 Piasta II Nowa Ruda, 4:2 Cukrownika Pszenno, 3:1 Unię Bardo, 5:0 Zamka Kamieniec Ząbkowicki, 7:2 Górnika Boguszów-Gorce i remisując 1:1 z Podgórzem Wałbrzych, a także ogrywając ostatnio 4:1 Karolinę Jaworzyna Śląska, natomiast przegrali 1:3 ze Szczytem Boguszów-Gorce, 0:1 z Victorią Świebodzice, 2:5 z AKS-em Strzegom oraz 1:2 z Polonią Bystrzyca Kłodzka.

W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się dwukrotnie. W Domaszkowie, Śnieżnik pewnie wygrał 5:2, a bramki dla Nysy zdobywali wtedy Tomasz Wcisło i Mateusz Plata, natomiast w Kłodzku padł bezbramkowy remis. Trener Nysy, Jacek Piwowar będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, a także z kilku graczy z zespołu juniorów młodszych, którzy swój mecz ligowy rozegrali awansem w środę. Mecz odbędzie się w niedzielę (28.10.) o godz. 13:30 na boisku w Domaszkowie. Zbiórka zawodników o godz. 11:45, a zawodnikom przypominamy o zmianie czasu na zimowy, kiedy w niedzielę zegar zostanie przestawiony o godzinę do tyłu.

ZESTAW PAR 12. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH:
Podgórze Wałbrzych - AKS Strzegom Nasz typ: 0:3.
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Górnik Boguszów-Gorce Nasz typ: 3:0.
Karolina Jaworzyna Śląska - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Nasz typ: 1:3.
Śnieżnik Domaszków - Nysa Kłodzko Nasz typ: 1:1.
Piławianka Piława Górna - Victoria Świebodzice Nasz typ: 1:2.
Zjednoczeni Żarów - SP Szczyt Boguszów-Gorce Nasz typ: 2:0.
Bielawianka Bielawa - Unia Bardo Nasz typ: 2:0.
Piast II Nowa Ruda - Cukrownik Pszenno Nasz typ: 2:1.