Juniorzy także gromią Piasta [foto, video]

Juniorzy starsi Nysy Kłodzko rozgromili 4:1 Piasta Nowa Ruda. To było piąte zwycięstwo z rzędu drużyny Jacka Piwowara.

Poniżej relacja, wyniki zdjęcia oraz film z meczu.

Od początku derbowego pojedynku to Nysa dyktowała warunki, ale nie potrafiła tego przełożyć na zdobycie gola. Bliski szczęścia był Gębski, który uderzał po rzucie wolnym, ale dobrze między słupkami spisał się golkiper Piasta, czy Szwaja. Noworudzian po jego uderzeniu uratował słupek. - W pierwszej połowie mecz był wyrównany, obydwie strony miały sytuacje strzeleckie. Bardzo dobra druga połowa pozwoliła nam wygrać spotkanie - mówił Tomasz Pierzchalski.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. W meczu seniorów bohaterem był Paweł Cebulski, który skompletował hat-tricka w drugich 45. minutach. Tutaj bohaterem Nysy był Tomasz Pierzchalski, także trzykrotnie pokonując bramkarza. Najpierw gracz MKS trafił głową po rzucie rożnym, następnie podwyższył po podaniu Szwai, a trzecią bramką zdobył po podaniu Fryczkowskiego.

Goście zmniejszyli straty (1:3), kiedy rezerwowy Piasta zaskoczył Dżendżerę uderzeniem z wolnego. Wynik na 4:1 ustalił Gołda, a drugą asystę w meczu zanotował Fryczkowski. - Rywale bardzo wysoko postawili poprzeczkę, ale na szczęście to my potrafiliśmy wykorzystać swoje sytuacje. Z przebiegu całego meczu zasłużyliśmy na trzy punkty - mówił po meczu Marcin Ziental.