Facebook

Przewidywalny skład okręgówki juniorów

Cztery nowe drużyny zobaczymy w nowym sezonie w Klasie Okręgowej Juniorów Starszych. Z ligę pożegnają się trzy, a nie cztery drużyny jak podaliśmy.

W rozgrywkach 2014/2015 awans wywalczył Orzeł Ząbkowice Śląskie, a z ligą okręgową pożegnają się nie trzy zespoły. Są to Piławianka Piława Górna, Iskra Jaszkowa Dolna, Orzeł Mąkolno. Z Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych spadnie do wałbrzyskiej okręgówki tylko AKS Strzegom, bowiem Szczyt Boguszów-Gorce wycofał się z dolnośląskich rozgrywek w trakcie sezonu.

W nowym sezonie wśród beniaminków zobaczymy Polonię Ząbkowice Śląskie, która w meczu barażowym kłodzkiej klasy terenowej, okazała się lepsza do Hutnika Szczytna. Z okręgu świdnickiego awansowała Unia Jaroszów, a z ligi wałbrzyskiej Unia Bogaczowice. Drużyna ta na finiszu okazała się lepsza od Zagłębia Wałbrzych.

W przypadku wycofania jakiegoś zespołu z rozgrywek, wtedy w lidze pozostanie najwyżej sklasyfikowany spadkowicz, czyli Orzeł Mąkolno. Gdyby któryś z beniaminków zrezygnował z awansu, to wtedy w lidze okręgowej może zagrać wicemistrz danej klasy terenowej.

Przewidywalny skład Klasy "O" Juniorów Starszych w sezonie 2015/2016:
1.    AKS Strzegom (s)
2.    Polonia-Stal II Świdnica
3.    Piast Nowa Ruda
4.    MKS Nysa Kłodzko
5.    Zamek Kamieniec Ząbkowicki
6.    Victoria Świebodzice
7.    LKS Bystrzyca Górna
8.    Zjednoczeni Żarów
9.    Bielawianka Bielawa
10.    MKS Szczawno-Zdrój
11.    Karolina Jaworzyna Śląska
12.    Odrodzenie Szalejów Dolny
13.    Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
14.    Polonia Ząbkowice Śląskie (b)
15.    Unia Jaroszów (b)
16.    Unia Bogaczowice (b)