Facebook

Wzbogacona kadra juniorów


Z czterema nowymi zawodnikami przystąpiła do rundy wiosennej drużyna juniorów starszych Nysy Kłodzko. Zespół prowadzony przez Przemysława Gajka od wysokiego zwycięstwa rozpoczął rozgrywki ligowe w 2016 roku.

Kłodzczanie przez trzy miesiące szlifowali formę. - W okresie przygotowawczym głównie nacisk kładliśmy na przygotowanie fizyczne zawodników, a także na poprawę gry w ataku i obronie całego zespołu - mówił opiekun Nysy.

W ramach przygotowań kłodzczanie rozegrali sześc meczów kontrolnych, rozgrywając trzy mecze z rówieśnikami i trzy spotkania z zespołami A Klasy. - Okres przygotowawczy uważam za dobrze przepracowany. Zaangażowanie i ciężka praca na treningach przyniesie efekty w rundzie wiosennej - dodał P. Gajek. 

Zimą do zespołu dołączyło czterech graczy. Są to pomocnik Konrad Babiec (Kłos Laski), napastnik Michał Bańkowski (Sudety Międzylesie), Michał Gałka (Orlik Kłodzko) oraz Igor Marek (ATS Wojbórz). - Już w meczach kontrolnych pokazali się z dobrej strony. Będą oni dużym wzmocnieniem i  zaostrzą rywalizacje o miejsce w pierwszym składzie - zapowiada. Ponadto treningi wznowiło również kilku zawodników, którzy z różnych powodów w ostatnim czasie nie grali, a wyrazili chęć powroty do drużyny.

Nysa od wysokiej wygranej rozpoczęła drugą część sezonu w lidze okręgowej, pokonując 4:0 Unię Jaroszów. - Cel na rundę wiosenną jest prosty. Chcemy wygrywać mecze, poprawiać i doskonalić swoje umiejętności, a także cieszyć się z gry i wspólnych treningów - zapowiada trener MKS.

Zobacz KADRĘ JUNIORÓW W RUNDZIE WIOSENNEJ.