Juniorskie derby także dla rywali

W derbach juniorzy starsi Nysy przegrali 0:3 z Piastem Nowa Ruda.

Poniżej relacja z meczu.

KLASA „O” JUNIORÓW: PIAST NOWA RUDA – NYSA KŁODZKO 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Natkaniec (43), 2:0 Seweryn Sarkowicz (73), 3:0 Łukasz Słabowski (84). Skład:  Madejczyk - Walczak, Zieliński, D. Puchalski, Mistarz – Babiec, Krawczak, Sikora, T. Puchalski  – M. Gałka (Głuszczyński), Bańkowski (Koterba).

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a gra toczyła się w środkowej części boiska. I zapewne ta część gry skończyłaby się takim bezbramkowym wynikiem, gdyby nie sytuacja z 43. minuty.  Po rzucie rożnym niepilnowany Mateusz Natkaniec wpakował futbolówkę do siatkę. Kłodzczanie zdążyli jeszcze odpowiedzieć, gdy Mateusz Zieliński popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, ale piłkę zmierzającą w samo okienko bramki wybił golkiper Piasta.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Nysy i już pierwsza akcja powinna zakończyć się bramką, jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Michał Bańkowski. Z upływem czasu zawodnicy z Nowe Rudy zdominowali wydarzenia na boisku. To przełożyło się na zdobycie kolejnych dwóch goli i z przekroju całego meczu na zasłużone zwycięstwo miejscowych.

- Zagraliśmy poprawne 45 minut, jednak druga połowa to zdecydowana przewaga zawodników Piasta . Musimy pracować nad poprawą skuteczności i wykorzystywać stuprocentowe sytuacje, które sobie stwarzamy – powiedział po meczu trener Nysy, Przemysław Gajek.  Piast w tym sezonie wygrał wszystkie spotkania na własnym terenie.