Facebook

Przełamanie juniorów!


Juniorzy starsi Nysy Kłodzko przełamali się po trzech porażkach z rzędu i wygrywali w Bystrzycy Górnej.


Poniżej relacja z meczu.

KLASA „O” JUNIORÓW: LKS BYSTRZYCA GÓRNA – NYSA KŁODZKO 1:2 (0:1)
Bramki dla Nysy: Błażej Sikora, Konrad Babiec. Skład: Cyba, Walczak, Zieliński, D. Puchalski, Gębski – Babiec, Krawczak , Sikora (Koterba), T.  Puchalski,  Sitarz  (Gałka), Bańkowski.

Od początku spotkania kłodzki zespół przejął inicjatywę na boisku czego efektem była bramka zdobyta w 25. minucie przez Błażeja Sikorę. Pomimo zdecydowanej przewagi i bardzo dobrej gry naszego zespołu w pierwszej połowie nie udało się zdobyć kolejnej bramki.

W drugiej części Nysa podwyższyła prowadzenie. W 65 minucie na listę strzelców wpisał się Babiec, który strzałem z 20 metrów pokonał bramkarza gospodarzy. Swoich sytuacji do zdobycia gola nie wykorzystali Walczak, który trafił w poprzeczkę, czy Gałka. Jego , a uderzenie minimalnie minęło bramkę miejscowych.

- Moi zawodnicy zagrali bardzo dobry mecz. Dłużej utrzymywali się przy piłce, stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki. a ich przewaga była widoczna przez całe spotkanie – podsumował zawody trener Nysy, Przemysław Gajek. LKS stać było na honorowe trafienie pod koniec spotkania.