Trzy oczka w Żarowie

Juniorzy starsi Nysy Kłodzko wygrali 2:0 (1:0) w Żarowie z tamtejszymi Zjednoczonymi po bramkach Michała Bańkowskiego oraz
Mateusza Zielińskiego.

Poniżej relacja z meczu.

KLASA „O” JUNIORÓW STARSZYCH: ZJEDNOCZENI ŻARÓW – NYSA KŁODZKO 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Michał Bańkowski, 0:2 Mateusz Zieliński. Skład: Cyba, Walczak,  Puchalski,  Zieliński, Puchalski – Babiec, Sitarz, Sikora (Mistarz), Gałka M. (Janowicz) - Bańkowski (Marek), P. Gałka (Koterba).

Od pierwszego gwizdka sędziego zarysowała się przewaga zawodników  z Kłodzka. To przełożyło się na stwarzane sytuacje bramkowe, jednak kilku okazji w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Bańkowski. W 15 min meczu  z lewej strony boiska w pole karne wszedł Michał Gałka minął bramkarz i strzelił do pustej bramki, jednak piłkę  niepotrzebnie dobijał Bańkowski, który był na pozycji spalonej i sędzia prawidłowo nie uznał bramki.

W 20. minucie dobre prostopadłe podanie otrzymał Bańkowski i w końcu kłodzczanie mogli cieszyć się z gola. Od tego momentu gra się wyrównała. Zarówno  zawodnicy z Żarowa jak i Kłodzka  mogli pokusić się o strzelenie gola, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Drugie 45 minut to przewaga juniorów z Kłodzka efektem czego było zdobycie drugiej bramki. W pole karne z piłką wbiegł Bańkowski, którego faulował obrońca z Żarowa i sędzia podyktował rzut karny . Pewnym wykonawcą jedenastki był Mateusz Zieliński. Nysa powinna strzelić co najmniej dwie bramki, jednak najpierw piłkę z linii bramkowej po strzale Koterby  wybili  obrońcy, a Janowicz nie trafił do pustej bramki z dwóch metrów. W końcówce spotkania efektowną paradą popisał się bramkarz Nysy, Kacper Cyba, który wybił piłkę zmierzającą w same okienko bramki.