Facebook

Wygrany test juniorów


W pierwszym meczu kontrolnym, juniorzy starsi Nysy Kłodzko pokonali Zamek Kamieniec Ząbkowicki.

Poniżej relacja z meczu.

SPARING JUNIORÓW: ZAMEK KAMIENIEC ZĄBK. - MKS NYSA KŁODZKO 1:3 (1:2)
Bramki dla Nysy: Kusa, Krawczak oraz Michel. Skład: Cyba - Zieliński, Walczak, Zajączkowski, Pasta, Bachmatiuk, Michel, M. Gałka, Kusa, Gręda, Krawczak.

- Przystąpiliśmy  do meczu w bardzo odmłodzonym składzie. W pierwszej jedenastce wystąpiło siedmiu zawodników z roczników 2000-2001 – powiedział trener Przemysław Gajek. Nowi zawodnicy juniorów starszych to: Kacper Michel, Patryk Pasta, Bartosz Bachmatiuk, Kuba Gręda, Mateusz Włosek, Maciej Zajączkowski czy Aleksander Domagała. - Część zawodników przebywa jeszcze na wakacjach. A ponadto jest jeszcze kilku zawodników, którzy wyrazili chęć gry w naszej drużynie – dodaje.

Mecz rozpoczął się od ataków drużyny z Kamieńca, co przyniosło im bramkę w 20 minucie meczu. Po chwili do wyrównania doprowadził Artur Kusa. Kolejne minuty to wyrównana gra, obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. W 35. minucie ładnym strzałem z około 18. metrów popisał się Mateusz Krawczak i Nysa schodziła na przerwę prowadząc 2:1.

W drugiej połowie kłodzczanie dołożyli jeszcze jedno trafienie i wygrali sparing 3:1. Jej autorem był Kacper Michel. - Jestem zadowolony z postawy drużyny w dzisiejszym sparingu. Pomimo tego, iż moi zawodnicy wystąpili pierwszy raz w takim zestawieniu, potrafili rozegrać dobre zawody, przeprowadzić kilka ciekawych akcji i odnieść zwycięstwo – ocenił szkoleniowiec MKS.