Facebook

Nysa po raz kolejny na podium [foto]


Ze srebrnymi medalami ukończyła halowy turniej drużyna juniorów Nysa Kłodzko.

Poniżej relacja, wyniki i zdjęcia.

Tym razem kłodzki klub był organizatorem turnieju halowego juniorów. Do rywalizacji o Puchar Posła Michała Dworczyka przystąpiło osiem zespołów. Zagrały dwie drużyny Nysy Kłodzko oraz Parasola Wrocław, a także  Zagłębie Wałbrzych, Piast Nowa Ruda, Orlęta Krosnowice i Zamek Kamieniec Ząbkowicki.

W pierwszej części zmagań drużyny podzielono na dwie grupy. W grupie pierwszej najlepszy był zespół Parasola II, który zanotował komplet zwycięstw. Druga lokata przypadła Nysie II, która wywalczyła sześć oczek. MKS wygrał 4:1 nad Orlętami i 1:0 nad Zagłębiem. Pozostałe miejsca zajęły zespoły z Wałbrzycha (3 pkt) i Krosnowic (0 pkt).

W grupie drugiej także najlepsi byli wrocławianie, którzy zgromadzili siedem oczek. Cztery punkty wywalczył Zamek, a trzecie miejsce zajęła druga drużyna Nysy, która miała tyle samo punktów (3), co Piast, ale w bezpośrednim starciu tych ekip to kłodzczanie zgarnęli komplet oczek, zwyciężając 2:0.

Po dwie najlepsze drużyny z grup awansowały do „ligi mistrzów”, gdzie mierzyły się o miejsca 1-4. Z kolei pozostałe zespoły rywalizowały w „lidze europejskiej”. W tej pierwszej najlepszy był Parasol I, który już przed ostatnim meczem miał zapewnione pierwsze miejsce. Za ich plecami turniej ukończyli kłodzczanie, którzy mieli jeszcze szanse na złoto. Pierwszym warunkiem było wygranie pojedynku z Zamkiem. MKS prowadził po pięknej bramce Zielińskiego, ale tuż przed końcem rywale doprowadzili do remisu.

Podopieczni Przemysława Gajka ukończyli tę fazę turniej z dorobkiem czterech punktów, tyle samo punktów, co drugi zespół z Wrocławia. Piłkarze Parasola w ostatnim meczu wygrali 2:0 z Parasolem I i także zgromadzili na swoim koncie cztery punkty. Jednym w bezpośrednim starciu Nysy I z Parasolem II, lepsi byli gospodarze (1:0). Tuz za podium rywalizację ukończył Zamek. Dalsze miejsce przypadły Piastowi, który był najlepszy w lidze europejskiej. Szóstą lokatę zajęła drużyna z Krosnowic, na siódmym miejscu uplasowała się Nysa II, a stawkę zamknęło wałbrzyskie Zagłębie.

Najskuteczniejszym strzelcem całego turnieju został Kacper Martyniak (Parasol I). Najlepszym zawodnikiem wybrano Grzegorza Sztangreta z Zamka Kamieniec Ząbkowicki, a golkiperem został piłkarz Nysy I, Kacper Cyba. Organizatorzy obdarowali statuetkami jeszcze dwóch zawodników. Wyróżnienie otrzymał Maciej Grędziński (Parasol II) oraz bramkarz drugiego zespołu Nysy, Artur Dżedżera. 

WYNIKI GRUPA A:
Nysa I – Orlęta 4:1
Parasol II – Zagłębie 4:0
Parasol II – Orlęta 3:0
Nysa I – Zagłębie 1:0
Orlęta – Zagłębie 1:2
Parasol II – Nysa I 1:0

WYNIKI GRUPA B:
Nysa II – Zamek 0:1
Parasol I – Piast 3:0
Parasol I – Zamek 1:1
Nysa II – Piast 2:0
Piast – Zamek 1:0
Parasol I – Nysa II 6:1

WYNIKI „LIGA MISTRZÓW”:
Parasol II – Zamek 1:1
Nysa I – Parasol I 1:3
Nysa I – parasol II 1:0
Zamek – Parasol I 0:2
Nysa I – Zamek 1:1
Parasol II – Parasol I 2:0

WYNIKI „LIGA EUROPEJSKA”:
Zagłębie – Piast 0:0
Orlęta – Nysa II 2:2
Orlęta – Zagłębie 2:0
Piast – Nysa II 1:1
Orlęta – Piast 0:2
Zagłębie – Nysa II 0:0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Parasol I Wrocław
2. MKS Nysa I Kłodzko
3. Parasol II Wrocław
4. Zamek Kamieniec Ząbkowicki
5. Piast Nowa Ruda
6. Orlęta Krosnowice
7. MKS Nysa II Kłodzko
8. Zagłębie Wałbrzych

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.