Facebook

"Zaczniemy punktować"


Nie wiedzie się obecnie juniorom Nysy, występującym w lidze okręgowej.

Latem, ze względu na ukończenie wieku juniorskiego, z drużyny z drużyny odeszło kilku podstawowych zawodników: Zieliński,  Krawczak, Zajączkowski, Chodorowski i Madejczyk.

- Kilku zawodników tzn. Bachmatiuk, Włosek, Gręda oraz Michel rozpoczęli naukę we Wrocławiu oraz  Łodzi i nie trenują z drużyną. Z gry zrezygnował dotychczasowy pierwszy bramkarz juniorów Kacper Cyba, który był dla nas bardzo ważną postaci a  Artur Dżedżera przeniósł się do Orląt Krosnowice – mówi trener Przemysław Gajek.

Kadra zespołu została uzupełniona przez zawodników, którzy skończyli wiek trampkarza: Jakub Madejczyk, Marcel Ptaszyński, Dawid Siekaniec, Dawid Czarny oraz Natan Borysiewicz. Ponadto do zespołu dołączyli: Jakub Mordarski oraz Mikołaj Szynkiewicz i bramkarz Kevin Fryczkowski z drużyny trampkarzy.

- Największym problemem jest obsada pozycji bramkarza, w której bardzo często musimy posiłkować się zawodnikiem z rocznika 2003, Kevinem Fryczkowskim  a także pozycje środkowego oraz bocznego obrońcy – zauważa kłodzki szkoleniowiec.

Kłodzczanie czekają na pierwszą zdobycz punktów w rozgrywkach ligowych. - Biorąc pod uwagę jak zmieniła się kadra juniorów w tym sezonie, a także wiek grających chłopców, to przy ciężkiej pracy i zaangażowaniu na treningach wyeliminujemy błędy, które popełniliśmy i zaczniemy punktować – zapowiada P. Gajek.