Zimny prysznic juniorów starszych [foto]

Zimny, a wręcz lodowaty prysznic dostali w pierwszym meczu sparingowym juniorzy starsi Nysy. Podopieczni Jacka Piwowara przegrali 2:8 z występującą w A Klasie, Łomniczanką Stara Łomnica, a bramki zdobyli Daniel Szwaja i Maciej Pawłowski.

MECZ SPARINGOWY: NYSA KŁODZKO - ŁOMNICZANKA STARA ŁOMNICA 2:8 (0:6)
Bramki: 1:6 Daniel Szwaja, 2:8 Maciej Pawłowski. Skład: Niewęgłowski - Kleszczyński, Adamczyk, Chmielewski, Dubik, Kuchta, Pawłowski, Lemiński, Plata, Górski, Świtalski. Na zmiany w II połowie wchodzili: Fedorec, Ludwiniak, Kaczmarek, Szwaja, Iwanowicz, Szafrański, Wcisło.

Wynik, mimo że przypominaj
ący bardziej pojedynek w lidze hokeja na lodzie niż piłki nożnej to nie do końca odzwierciedla przebiegu boiskowych wydarzeń. Być może brzmi to śmiesznie, a nawet niedorzecznie, ale tak też było. Gra była dość wyrównana, a żadna z drużyn nie mogła osiągnąć wyraźnej przewagi. Jednak w pierwszej połowie Nysa zupełnie nie potrafiła wykorzystać żadnej sytuacji strzeleckiej i dopiero w drugiej nieco zmniejszyli rozmiary porażki, a konkretnie Daniel Szwaja i Maciej Pawłowski. Z kolei Łomniczanka była aż do bólu skuteczna. Przedstawiciel A Klasy zamienił na bramki niemal wszystkie swoje okazje bramkowe.

Nie zmienia to jednak faktu, że podopieczni Jacka Piwowara otrzymali duży kubeł bardzo zimnej wody na swoje głowy. Juniorzy starsi dostali srogą lekcję od ostatniego zespołu A Klasy, który pokazał naszym zawodnikom miejsce w szeregu. Kłodzczanie popełniali bardzo proste, szkolne błędy w defensywie, a w ofensywie ogarnęła ich spora niemoc strzelecka. Wspomnieć należy, że w zespole testowani byli obrońca Mateusz Kleszczyński z Pogoni Duszniki Zdrój, pomocnik Patryk Kuchta i napastnik Adrian Świtalski właśnie z Łomniczanki Stara Łomnica. Teraz trener, Jacek Piwowar oceni ich przydatność do zespołu i niebawem zadecyduje o ich przyszłości.