Facebook

Zapowiedź: Zdobyć Szczyt

Już w niedzielę (9.08.) juniorzy starsi Nysy rozegrają kolejny mecz ligowy, a ich rywalem będzie Szczyt Boguszów-Gorce. Początek meczu o godz. 13:30 na boisku w Kłodzku!

Jak pokazały ostatnie rozgrywki Szczyt to zespół mocny, który potrafił uplasować się czołówce ligi, lecz jak pokazują wynik tego sezonu i pozycja zespołu to również nieobliczalny. Podopieczni Arkadiusza Nowomiejskiego zajmują dopiero 14. miejsce w tabeli.

W dotychczasowych trzech spotkaniach zawodnicy z Boguszowa-Gorce zgromadzili zaledwie jeden punkt, a to za inauguracyjny remis 2:2 z beniaminkiem rozgrywek, Unią Bardo, w którym wyrównali już w doliczonym czasie meczu. Później przegrali 1:3 z Podgórzem Wałbrzych, a także ostatnio aż 0:5 z Victorią Świebodzice. Jak na razie bramki dla zespołu zdobyli Mariusz Kurnyta, Alan Bieniecki i Krystian Szczypka.

Z kolei Nysa rozpoczęła sezon zupełnie inaczej, bo znacznie lepiej. Podopieczni Jacka Piwowara ugrali, jak na razie komplet dziewięciu punktów, pokonując 7:0 Piasta II Nowa Ruda, 4:2 Cukrownika Pszenno i 3:1 Unię Bardo i wraz z Bielawianką Bielawa znajdują się na pozycji lidera rozgrywek. W poprzednim sezonu dwukrotnie lepszy okazał się Szczyt, wygrywając w Kłodzku 3:2, a także w Boguszowie-Gorcach 3:0. Trener Nysy, Jacek Piwowar powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników, prócz nadal kontuzjowanego Konrada Chmielewskiego. Pojedynek odbędzie się w niedzielę (9.09.) na boisku w Kłodzku o godzinie 13:30. Zbiórka zawodników o godzinie 12:30.

ZESTAW PAR 4. KOLEJKI KLASY „O” JUNIORÓW STARSZYCH (13:30):
Pogórze Wałbrzych - Victoria Świebodzice Nasz typ: 0:1.
Nysa Kłodzko - SP Szczyt Boguszów-Gorce Nasz typ: 2:1.
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Unia Bardo Nasz typ: 2:1.
Górnik Boguszów-Gorce - Cukrownik Pszenno Nasz typ: 0:2.
AKS Strzegom - Piast II Nowa Ruda Nasz typ: 3:0.
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Bielawianka Bielawa Nasz typ: 1:2.
Karolina Jaworzyna Śląska - Zjednoczeni Żarów Nasz typ: 2:2.
Śnieżnik Domaszków - Piławianka Piława Górna Nasz typ: 2:0.