Udana inauguracja juniorów

Od wysokiego, a przede wszystkim przekonującego zwycięstwa rozpoczęli sezon juniorzy starsi Nysy. Jednym z bohaterów meczu ze Spartą Ziębice był Daniel Kuraj, strzelec czterech goli w meczu.

1. KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ JUNIORÓW: SPARTA ZIĘBICE - NYSA KŁODZKO 2:7 (1:3)
Bramki: Daniel Kuraj (cztery), Gabryś Krawczyk (dwie), Dawid Siekaniec. Skład: Bracichowicz - Siekaniec, Czerwiński, Krawczyk, Szajter, Kulewicz, Jelonkowski, Bachmatiuk, Miłoś, Kastelik (70 Makowski), Bernyś.

Na początek zmagań w Klasie Okręgowej Juniorów Starszych, podopiecznych Artura Oczkosia, czekała wyjazdowa potyczka ze Spartą Ziębice. Zawody wyśmienicie rozpoczęły się dla kłodzkiego zespołu, który po 9. minutach wygrywał 2:0. Niespełna kwadrans później było już 3:0, a wszystkie gole były autorstwa Daniela Kuraja.

- Szczerze, to nie spodziewałem się takiego wykonania z mojej strony. Od dłuższego czasu przygotowywałem się na to fizycznie, dużo trenowałem i byłem przygotowany psychicznie – mówił snajper MKS.

Sparta jeszcze w pierwszej odsłonie zdobyła trafienie, a zaraz po zmianie stron cieszyła się z kontaktowego gola. Taki stan utrzymywał się do 60. minuty. Później na placu gry dominowali kłodzczanie, czego efektem było zdobycie czterech goli. Trzy trafienia Nysa zanotowała w odstępie ośmiu minut. Dwukrotnie golkipera pokonał Gabriel Krawczyk, a jedno trafienie dołożył Dawid Siekaniec.

Z postawy całego zespołu trzeba być zadowolonym. Była waleczność, do tego dostaliśmy sporą motywację od trenera i wykorzystaliśmy techniki ćwiczone na treningach – dodał Kuraj, który ustalił wynik meczu na 7:2.