Facebook

Juniorzy lubią brąz


Brązowy medal wywalczyli również juniorzy starsi. Nysa wzięła udział w dwudniowym Turnieju Winter Cup U-19, którego gospodarzem był Piast Nowa Ruda. 

Do zmagań stanęło pięć drużyn z rocznika 2020 i młodsi, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Pierwszego dnia kłodzczanie nie zaliczyli do udanych. MKS rozegrał dwa spotkania i w obydwu musiał uznać wyższość rywali. Najpierw lepsi byli gospodarze zawodów, którzy wygrali 3:1, a później zespół z Nowin. GKS pokonał 5:2. - W spotkaniu tym traciliśmy gole po błędach indywidualnych. Z kolei wynik meczu z Piastem nie do końca oddaje sytuację na boisku. W pierwszy dzień było za mało chęci, brakowało zaangażowania – mówił Mateusz Miłoś.

W zgoła odmiennych nastrojach Nysa była po niedzielnych pojedynkach. Zanotowała dwie wygrane, ogrywając 2:1 bystrzycką Polonią oraz pokonała 1:0 GKS II. Sześć punktów dało jej w klasyfikacji generalnej najniższe miejsce na podium. Najlepsi w stawce okazali się noworudzianie, którzy wyprzedzili Polonię. - W niedzielnych meczach zaprezentowaliśmy się o wiele lepiej. Pozostawiliśmy serce i wolę walki, co od razu przełożyło się na wyniki – dodał kapitan MKS.

Nysa wystąpiła w składzie: Patryk Bernyś, Ignacy Kęskiewicz, Jakub Szajter, Damian Terlikowski, Kacper Kulewicz, Michał Chojnacki, Mateusz Miłoś, Dawid Bracichowicz, Michał Adamczyk, Mikołaj Bromboszcz, Kamil Jelonkowski, Gabriel Krawczyk, Stanisław Pluciak, Szymon Tandereszczak, Franciszek Błaszko, Filip Czerwiński oraz Daniel Kuraj.

Wyniki Nysy:

Piast Nowa Ruda - Nysa Kłodzko 2:0 
Nysa Kłodzko - GKS I Inkom Remedies Nowiny 2:5
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Nysa Kłodzko 1:2 
Nysa Kłodzko - GKS II Inkom Remedies Nowiny 1:0

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Piast Nowa Ruda 
2. Polonia Bystrzyca Kł.
3. Nysa Kłodzko
4. GKS I Inkom Remedies Nowiny
5. GKS II Inkom Remedies Nowiny