Facebook

Zapowiedź: Odnieść Victorię

W niedzielę (16.09.) juniorzy starsi Nysy rozegrają kolejny mecz ligowy, a tym razem przyjdzie im się zmierzyć w Świebodzicach, z miejscową Victorią. Będzie to pojedynek trzeciego i czwartego zespołu w tabeli, a początek spotkania o godz. 11:00.

Świebodziczanie źle rozpoczęli ligowe rozgrywki, bo na inaugurację nieoczekiwanie przegrali 2:3 z beniaminkiem, Cukrownikiem Pszenno, jednak kolejne spotkania padły już ich łupem i mają na swoim koncie dziewięć punktów, tyle samo co kłodzczanie.

Zawodnicy duetu trenerskiego, Łukasza Citkowa i Przemysława Satyły w kolejnych meczach pokonali 4:3 Unię Bardo, 5:0 Szczyt Boguszów-Gorce oraz 6:1 Podgórze Wałbrzych i znajdują się na trzeciej pozycji, mając jedynie lepszy bilans bramkowy od Nysy. Na początku sezon znakomicie spisuje się Marcin Bałut, który do tej pory zdobył już pięć bramek. Tyle trafień zaliczył również Kamil Suski.

Z kolei Nysa w pierwszych trzech kolejkach odniosła komplet zwycięstw, ogrywając 7:0 Piasta II Nowa Ruda, 4:2 Cukrownika Pszenno i 3:1 Unię Bardo, jednak w ostatniej serii spotkań podopieczni Jacka Piwowara musieli przełknąć gorycz porażki, bo ulegli na własnym boisku 1:3 Szczytowi Boguszów-Gorce i zajmują teraz czwarte miejsce w tabeli. - W Świebodzicach czeka nas bardzo ciężkie spotkanie, jednak jeśli wyjdziemy skoncentrowani i będziemy wykorzystywali nadarzające się sytuacje strzeleckie to myślę, że możemy odnieść zwycięstwo - zapowiada przed meczem Daniel Niewęgłowski. Jeśli chodzi o poprzedni sezon to w Kłodzku Victoria wygrała 3:1, natomiast w Świebodzicach było 3:2 dla Nysy.

Trener zespołu powinien mieć do dyspozycji niemal wszystkich zawodników, bo zabraknie nadal kontuzjowanego Konrada Chmielewskiego, który w przyszłym tygodniu powinien wznowić treningi. Pojedynek odbędzie się w niedzielę (16.09.) na boisku w Świebodzicach o godzinie 11:00. Zbiórka zawodników o godzinie 8:45.

ZESTAW PAR 5. KOLEJKI KLASY „O” JUNIORÓW STARSZYCH (13:30):
Victoria Świebodzice - Nysa Kłodzko (11:00) Nasz typ: 1:1.
Piławianka Piława Górna - Podgórze Wałbrzych Nasz typ: 1:0.
Zjednoczeni Żarów - Śnieżnik Domaszków Nasz typ: 2:2.
Bielawianka Bielawa - Karolina Jaworzyna Śląska Nasz typ: 2:0.
Piast II Nowa Ruda - Polonia Bystrzyca Kłodzka Nasz typ: 1:3.
Cukrownik Pszenno - AKS Strzegom Nasz typ: 0:2.
Unia Bardo - Górnik Boguszów-Gorce Nasz typ: 2:0.
SP Szczyt Boguszów-Gorce - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Nasz typ: 2:1.