Facebook

Zapowiedź: Ostatni mecz w Kłodzku

W niedzielę (16.06.) ostatni w tym sezonie mecz w Kłodzku rozegrają juniorzy starsi Nysy, którzy podejmą Zjednoczonych Żarów. Dla wielu zawodników będzie to ostatni mecz przed własną publicznością, ponieważ kończą oni wiek juniora starszego.

Zjednoczeni zajmują dwunaste miejsce w tabeli, z dorobkiem 32. punktów, jednak nie są jeszcze pewni utrzymania w lidze, gdyż mają gorszy bilans bezpośrednich meczów z Unią Bardo. Dla porównania Nysa jest piąta i ma 48. punktów na swoim koncie.

W rundzie wiosennej zespół z Żarowa spisuje się bardzo zmiennie i ich poczynania można podzielić na pierwsze osiem meczów wiosny oraz pięć ostatnich. W tych ośmiu pokonali 2:1 Piławianką Piława Górna, 2:0 Podgórze Wałbrzych, 5:3 AKS Strzegom, 5:0 Cukrownika Pszenno, zremisowali 3:3 z Karoliną Jaworzyna Śląska, 1:1 z Bielawianką Bielawa i ulegli 0:3 Śnieżnikowi Domaszków i 1:2 Piastowi Nowa Ruda. Z kolei w tych pięciu jedynie bezbramkowo zremisowali z Unią Bardo i przegrali 0:2 z Górnikiem Boguszów-Gorce, 1:2 ze Szczytem Boguszów-Gorce, 1:8 z Polonią Bystrzyca Kłodzka i w ostatniej kolejce 3:5 z Victorią Świebodzice. Tym samym drużyna Mariusza Kowalskiego zgromadziła na wiosnę 15. punktów, co daje im jedenaste miejsce w tabeli rundy wiosennej.

Z kolei aż dla siedmiu zawodników Nysy, Konrada Chmielewski, Rafała Adamczyka, Wojciecha Ludwiniaka, Bartłomieja Lemińskiego, Macieja Pawłowskiego, Mateusza Plata i Damiana Szafrańskiego mecz ze Zjednoczonymi będzie ostatnim w Kłodzku w zespole juniorów starszych i również z tego względu należałoby dobrze zakończyć przeciętną rundę wiosenną, w której zdobyli 20. punktów i zajmują w tabeli rundy wiosennej dopiero dziewiąte miejsce. Składają się na to zwycięstwa 3:2 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki, 5:0 z Górnikiem Boguszów-Gorce, 3:0 z Cukrownikiem Pszenno, 1:0 z Piastem Nowa Ruda, 4:1 ze Śnieżnikiem Domaszków i 12:1 z Unią Bardo oraz remisy 0:0 ze Szczytem Boguszów-Gorce i 1:1 z Polonią Bystrzyca Kłodzka. Pozostałe mecze to porażki 2:3 z Victorią Świebodzice, 2:4 z Podgórzem Wałbrzych, 2:6 z AKS-em Strzegom, 1:3 z Karoliną Jaworzyna Śląska i ostatnia, na własne życzenie 1:2 z Piławianką Piława Górna.

W rundzie jesiennej lepsza okazała się Nysa, która wygrała w Żarowie 2:0. Tym razem trener Nysy, Jacek Piwowar powinien mieć lepszą sytuację kadrową, ponieważ do gry, po czterech meczach kary wracają Mateusz Plata i Damian Szafrański. Pojedynek ze Zjednoczonymi odbędzie się w niedzielę (16.06.) na boisku w Kłodzku o godzinie 14:00. Zbiórka zawodników o godz. 13:00.

ZESTAW PAR 29. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH (14:30):
Nysa Kłodzko - Zjednoczeni Żarów (14:00) Nasz typ: 2:1.
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Piławianka Piława Górna Nasz typ: 2:1.
Unia Bardo - Cukrownik Pszenno Nasz typ: 1:2.
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Podgórze Wałbrzych Nasz typ: 2:0.
AKS Strzegom - Karolina Jaworzyna Śląska Nasz typ: 3:0.
Victoria Świebodzice - Bielawianka Bielawa Nasz typ: 2:2.
Górnik Boguszów-Gorce - Śnieżnik Domaszków Nasz typ: 1:3.
Szczyt Boguszów-Gorce - Piast Nowa Ruda Nasz typ: 1:1.