Facebook

Zapowiedź: Wyjazd do Wałbrzycha

Zaledwie trzy dni przerwy mieli juniorzy starsi Nysy, których w środę (19.09.) czeka kolejny ligowy wyjazd. Tym razem kłodzczanie zagrają w Wałbrzychu, z tamtejszym Podgórzem.

Podgórze Wałbrzych to świeżo upieczony beniaminek, który do juniorskiej "Okręgówki" wszedł nieco kuchennymi drzwiami, przyjmując propozycję Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu. Podopieczni Dawida Chmiela, po pięciu rozegranych kolejkach zajmują 10. miejsce w tabeli, z sześcioma punktami na koncie.

Wałbrzyszanie pokonali 4:2 Karolinę Jaworzyna Śląska i 3:1 Szczyt Boguszów-Gorce oraz przegrali 5:2 ze Śnieżnikiem Domaszków, 6:1 z Victorią Świebodzice, a także 3:0 z Piławianką Piława Górna. W dobrej dyspozycji strzeleckiej znajdują się Michał Dębski i Dawid Sady, którzy zdobyli, jak na razie po trzy bramki.

Z kolei kłodzczanie bardzo dobrze rozpoczęli sezon, bo od trzech zwycięstw - 7:0 z Piastem II Nowa Ruda, 4:2 z Cukrownikiem Pszenno i 3:1 z Unią Bardo, jednak w dwóch kolejnych spotkaniach ponieśli dwie porażki. Podopieczni Jacka Piwowara ulegli 1:3 Szczytowi Boguszów-Gorce i 0:1 Victorii Świebodzice, gdzie o porażce zadecydował samobój i z dorobkiem 9. punktów znajdują się na 6. pozycji w stawce. Najlepszym strzelcem zespołu jest Kamil Suski, strzelec pięciu bramek.

Szkoleniowiec zespołu, Jacek Piwowar powinien mieć do dyspozycji większość zawodników, a do gry wraca także kontuzjowany ostatnio Konrad Chmielewski. Pojedynek odbędzie się w środę (19.09.) na boisku w Wałbrzychu w dzielnicy Podgórze o godzinie 16:00. Zbiórka zawodników o godzinie 13:45.

ZESTAW PAR 6. KOLEJKI KLASY „O” JUNIORÓW STARSZYCH (16:00):
Podgórze Wałbrzych - Nysa Kłodzko Nasz typ: 0:1.
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Victoria Świebodzice Nasz typ: 2:2.
Górnik Boguszów-Gorce - SP Szczyt Boguszów-Gorce Nasz typ: 0:2.
AKS Strzegom - Unia Bardo Nasz typ: 2:0.
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Cukrownik Pszenno Nasz typ: 3:1.
Karolina Jaworzyna Śląska - Piast II Nowa Ruda Nasz typ: 2:1.
Śnieżnik Domaszków - Bielawianka Bielawa Nasz typ: 1:3.
Piławianka Piława Górna - Zjednoczeni Żarów Nasz typ: 1:1.