Facebook

Zapowiedź: Juniorzy starsi kończą sezon

W niedzielę (23.06.) juniorzy starsi Nysy zagrają ostatni mecz w tym sezonie, a rywalem podopiecznych Jacka Piwowara będzie Bielawianka Bielawa, która zakończy rozgrywki na trzecim miejscu w tabeli. Z kolei Nysa wciąż ma szanse i nadzieje na czwartą pozycję.

By tak się stało, muszą zostać spełnione dwa warunki. Piast musi stracić punkty z Victorią Świebodzice, a Nysa musi odnieść zwycięstwo. Jednak w razie remisu bądź porażki może zakończyć rozgrywki także na szóstej pozycji, tuż za Polonią Bystrzyca Kłodzka.

Po rundzie jesiennej Bielawianka, z dorobkiem 40 punktów znajdowała się na pozycji lidera rozgrywek, mając przy tym spore apetyty na awans. Jednak bardzo przeciętna w ich wykonaniu runda wiosenna, w której zdobyli jedynie 21 punktów, co daje im siódme miejsce w tabeli wiosny sprawiła, że marzenia o Lidze Dolnośląskiej mogą pozostawić przynajmniej na przyszły sezon. Obecnie plasują się na trzeciej pozycji, mając 61. punktów. Na wiosnę bielawianie wygrali 8:0 ze Śnieżnikiem Domaszków, 6:2 z Piławianką Piława Górna, 5:0 z Cukrownikiem Pszenno, 4:1 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki i 8:1 z Unią Bardo, zremisowali 1:1 z Polonią Bystrzyca Kłodzka, 3:3 z Karoliną Jaworzyna Śląska, 1:1 ze Zjednoczonymi Żarów oraz przegrali 0:3 z Podgórzem Wałbrzych, 1:2 z Piastem Nowa Ruda, 0:9 z AKS-em Strzegom, 0:1 ze Szczytem Boguszów-Gorce i ostatnio 0:3 z Victorią Świebodzice.

Nieco lepiej w rundzie wiosennej spisuje się Nysa, która zdobyła 23 punkty i zajmuje szóste miejsce na wiosnę, co w sumie daje jej piąte miejsce, z 51. punktami na koncie. Zawodnicy Jacka Piwowara pokonali 3:2 Zamka Kamieniec Ząbkowicki, 5:0 Górnika Boguszów-Gorce, 3:0 Cukrownika Pszenno, 1:0 Piasta Nowa Ruda, 4:1 Śnieżnika Domaszków, 12:1 Unię Bardo i w ostatniej kolejce 2:1 Zjednoczonych Żarów. Zremisowali także 0:0 ze Szczytem Boguszów-Gorce i 1:1 z Polonią Bystrzyca Kłodzka oraz ulegli 2:3 Victorii Świebodzice, 2:4 Podgórzu Wałrzych, 2:6 AKS-owi Strzegom, 1:3 Karolinie Jaworzyna Śląska i 1:2 Piławiance Piława Górna. Dla pięciu zawodników Nysy, Konrada Chmielewskiego, Rafała Adamczyka, Bartłomieja Lemińskiego, Macieja Pawłowskiego,  Damiana Szafrańskiego spotkanie z Bielawianką Bielawa będzie ostatnim w zespole juniorów starszych i na pewno będą chcieli zakończyć tę przygodę zwycięstwem. Mamy na to nadzieję.

W rundzie jesiennej lepsza okazała się Bielawianka, która wygrała w Kłodzku 5:3, a bramki dla Nysy zdobyli wówczas Damian Szafrański, Grzegorz Kaczmarek i Rafał Adamczyk. Teraz liczymy na rewanż, a także zakończenie sezonu na czwartym miejscu. Pojedynek z Bielawianką odbędzie się w niedzielę (23.06.) na sztucznym boisku w Bielawie o godzinie 14:30. Zbiórka zawodników o godzinie 12:30.

ZESTAW PAR 30. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH (14:30):
Piast Nowa Ruda - Victoria Świebodzice Nasz typ: 2:2.
Śnieżnik Domaszków - AKS Strzegom Nasz typ: 0:2.
Bielawianka Bielawa - Nysa Kłodzko Nasz typ: 1:1.
Karolina Jaworzyna Śląska - Polonia Bystrzyca Kłodzka Nasz typ: 1:1.
Podgórze Wałbrzych - Unia Bardo Nasz typ: 3:1.
Zjednoczeni Żarów - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Nasz typ: 2:1.
Cukrownik Pszenno - Szczyt Boguszów-Gorce Nasz typ: 2:2.
Piławianka Piława Górna - Górnik Boguszów-Gorce Nasz typ: 2:0.