Facebook

Zapowiedź: Zburzyć Zamek

W niedzielę (23.09.) kolejny ligowy mecz rozegrają juniorzy starsi Nysy, którzy tym razem podejmą na własnym boisku, Zamka Kamieniec Ząbkowicki. Będzie to pojedynek szóstej z czwartą drużyną w tabeli.

Zamek na początku sezonu spisuje się nad wyraz dobrze, o czym na pewno świadczy czwarta pozycja w tabeli i dwanaście zdobytych punktów. Z kolei Nysa znajduje się na szóstym miejscu, z dorobkiem dziesięciu oczek.

Podopieczni Sebastiana Furtana pokonali dotychczas 4:1 Piasta II Nowa Ruda, 3:2 Cukrownika Pszenno, 3:1 Unię Bardo i 3:2 Szczyt Boguszów-Gorce, a także przegrywając 0:3 z Bielawianką Bielawa i 2:3 z Victorię Świebodzice. W znakomitej formie strzeleckiej znajduje się Kamil Sienkiewicz, który jak na razie zdobył osiem bramek i walnie przyczynił się do dobrych wyników swojego zespołu. Tym samym na tego zawodnika kłodzcy zawodnicy muszą zwrócić szczególną uwagę.

Także Nysa na starcie ligowych rozgrywek spisuje się dość dobrze, ogrywając do tej pory 7:0 Piasta II Nowa Ruda, 4:2 Cukrownika Pszenno i 3:1 Unię Bardo oraz w ostatniej kolejce, remisując 1:1 z Podgórzem Wałbrzych. Z kolei ulegli 1:3 Szczytowi Boguszów-Gorce i 0:1 Victorii Świebodzice. Najlepszym strzelcem zespołu jest Kamil Suski, zdobywca pięciu bramek. - Za nami ciężki pojedynek w Wałbrzychu, jednak teraz skupiamy się jedynie na meczu z Zamkiem, który chcemy za wszelką cenę wygrać i dopisać do swojego dorobku kolejne trzy punkty - mówi przed meczem, liczący na zwycięstwo obrońca Nysy, Marek Dubik.

Oba zespoły spotkały się ze sobą w letnim okresie przygotowawczym i wtedy zdecydowanie górą byłą Nysa, która wygrała aż 6:2, a po dwie bramki strzelili Maciej Pawłowski i Kamil Suski oraz po jednym trafieniu zaliczyli Mikołaj Kotfas, a także Grzegorz Kaczmarek. W poprzednim sezonie natomiast w Kamieńcu Ząbkowickim, Zamek pokonał Nysę 5:2, z kolei w Kłodzku padł bezbramkowy remis. Trener Nysy, Jacek Piwowar powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników, a także wracającego do gry po kontuzji Łukasza Tracza i kilku zawodników z drużyny juniorów młodszych. Pojedynek odbędzie się w niedzielę (23.09.) na boisku w Kłodzku o godzinie 13:30. Zbiórka zawodników o godzinie 12:30.

ZESTAW PAR 7. KOLEJKI KLASY „O” JUNIORÓW STARSZYCH (13:30):
Zjednoczeni Żarów - Podgórze Wałbrzych Nasz typ: 2:1.
Bielawianka Bielawa - Piławianka Piława Górna Nasz typ: 2:0.
Piast II Nowa Ruda - Śnieżnik Domaszków Nasz typ: 0:2.
Cukrownik Pszenno - Karolina Jaworzyna Śląska Nasz typ: 1:0.
Unia Bardo - Polonia Bystrzyca Kłodzka Nasz typ: 1:1.
SP Szczyt Boguszów-Gorce - AKS Strzegom Nasz typ: 0:2.
Victoria Świebodzice - Górnik Boguszów-Gorce Nasz typ: 3:0.
Nysa Kłodzko - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Nasz typ: 1:1.