Facebook

Zapowiedź: Zasypać Górnika

W niedzielę (30.09.) kolejny mecz ligowy czeka juniorów starszych Nysy. Podopieczni Jacka Piwowara zagrają w Boguszowie-Gorcach, z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli Górnikiem. Dla porównania Nysa jest piąta.

Górnik Boguszów-Gorce to beniaminek rozgrywek, który w ubiegłym sezonie wygrał "Terenówkę". Jednak teraz zawodnicy z Boguszowa-Gorce spisują się fatalnie i z zaledwie jednym punktem utknęli w strefie spadkowej, okupując ostatnie miejsce.

Ten jedyny punkt Górnik zdobył w meczu z innym beniaminkiem, Cukrownikiem Pszenno, remisując na własnym boisku 4:4. Pozostałe spotkania kończyły się wysokimi porażkami, kolejno 2:6 ze Zjednoczonymi Żarów, 1:8 z Bielawianką Bielawa, 2:7 Piastem II Nowa Ruda, 2:5 ze Szczytem Boguszów-Gorce, a także walkowerem z Unią Bardo, kiedy to, z nieco niewiadomych przyczyn zawodnicy Mariusza Zygarlickiego nie udali się na mecz. W ostatniej serii spotkań otrzymali srogie lanie od Victorii Świebodzice, z którą to ulegli aż 1:14!

Z kolei Nysa dość dobrze rozpoczęła ligowe rozgrywki i jak na razie, z 13. punktami na swoim koncie zajmuje piątą pozycję w tabeli. Kłodzczanie pokonali 7:0 Piasta II Nowa Ruda, 4:2 Cukrownika Pszenno, 3:1 Unię Bardo, a także ostatnio 5:0 Zamka Kamieniec Ząbkowicki, a także zremisowali 1:1 z Podgórzem Wałbrzych i przegrali 1:3 ze Szczytem Boguszów-Gorce oraz 0:1 z Victorią Świebodzice. W bardzo dobrej formie znajduje się Kamil Suski, który zdobył już sześć bramek, co także nie umknęło szkoleniowcowi pierwszej drużyny i napastnik, wraz z Dawidem Ciupiderem, Mateuszem Platą i Bartłomiejem Lemińskim zagrali w meczu Okręgowego Pucharu Polski z Włókniarzem Kudowa Zdrój (red. 0:1), a teraz być może otrzymają swoją szansę w IV lidze, w spotkaniu z AKS-em Strzegom.

Trener Nysy, Jacek Piwowar powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników, a zespół ponownie powinno wzmocnić kilku graczy z drużyny juniora młodszego. Pojedynek odbędzie się w niedzielę (30.09.) na boisku w Boguszowie-Gorcach o godzinie 13:30. Zbiórka zawodników o godzinie 11:00.

ZESTAW PAR 8. KOLEJKI KLASY „O” JUNIORÓW STARSZYCH (13:30):
Podgórze Wałbrzych - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Nasz typ: 1:1.
Górnik Boguszów-Gorce - Nysa Kłodzko Nasz typ: 0:2.
AKS Strzegom - Victoria Świebodzice Nasz typ: 1:1.
Polonia Bystrzyca Kłodzka - SP Szczyt Boguszów-Gorce Nasz typ: 2:1.
Karolina Jaworzyna Śląska - Unia Bardo Nasz typ: 2:2.
Śnieżnik Domaszków - Cukrownik Pszenno Nasz typ: 2:0.
Piławianka Piława Górna - Piast II Nowa Ruda Nasz typ: 2:2.
Zjednoczeni Żarów - Bielawianka Bielawa Nasz typ: 1:2.