Wyjazdowe zwycięstwo koszykarzy! [foto]

Zwycięstwo kłodzkich koszykarzy! Doralowcy wygrali na wyjeździe 74:58 z AZS Częstochowa. Najlepiej punktującym na częstochowskim parkiecie był Maciej Lepczyński, który zdobył łącznie 25 punktów, w tym pięć razy trafiając za trzy oczka.

AZS CZĘSTOCHOWA - DORAL NYSA KŁODZKO 58 :74 (13-14 10-18 12-19 23-23)
AZS: Saran 10, Mackiewicz 0, Bielecki 1, Sztajner 1, Orlikowski 3, Cieśla 15, Łaszewski 2, Dąbrowski 10, Bluma 16. Nysa:  Lepczyński 23 (5x3), Bartkowiak 18, Wojciechowski 10, Lipiński 10, Cz. Radwański 6 (2x3), Weiss 3, Kowalski 2, Gadomski 2.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie doralowcy wygrywali jednym punktem (14:13). Jednak początek drugiej ćwiartki należał do częstochowian. Miejscowi wyszli na prowadzenie 19:16, a następnie 20:18. Wystarczyło jednak zacząć agresywniej bronić i AZS nie umiał już znaleźć skutecznego sposobu na zdobywanie punktów. Od tego momentu Nysa wyszła na prowadzenie 21:20 i błyskawicznie powiększała przewagę, prowadząc w kolejnych minutach 28:21, 32:23, 41:31.

Przed rozpoczęciem czwartej kwarty częstochowianie przegrywali już 35:51. Między 27. a 32. minutą Politechnika straciła 12 punktów nie rzucając ani jednego, a wynik zmienił się z 35:45 na 35:59. W drużynie Marcina Radomskiego skutecznością imponowali Jarosław Bartkowiak i Maciej Lepczyński, którzy we dwóch zdobyli 41 punktów.

Na trzy minuty przed końcem spotkania Nysa wygrywała 66:49 i losy meczu były przesądzone. Ostatecznie skończyło się wygraną doralowców 74:58.