Bez niespodzianki w Tychach

Bez niespodzianki. Nysa przegrywa w pierwszym meczu fazy play-off. Spotkanie zakończyło się wynikiem 68:53 na korzyść GKS. Doralowcy całe spotkanie rozegrali siedmioma zawodnika, gdyż urazy wyeliminowały z gry Macieja Lepczyńskiego oraz Jakuba Gadomskiego.

II LIGA: GKS TYCHY - DORAL NYSA KŁODZKO 68:53 (24:26, 18:8, 14:10, 12:9)
GKS: Dziemba 2, Basiński 12 (2 za 3), Bzdyra 10, Deja 9 (1), Sebrala 7 oraz Fenrych 0, Markowicz 8, Lemański 10 (2), Hałas 8, Olczak 2, Zub 0. Nysa: Lipiński 6, Weiss 12 (2 za 3), Kowalski 5 (1), Bartkowiak 12, Wojciechowski 15 oraz Radwański 0, Lepczyński 0, Cieśla 3 (1), Gadomski 0, Poręba 0.

Na ławce rezerwowej znaleźli się dwaj kontuzjowani gracze, Maciej Lepczyński i Jakub Gadomski, ale nie byli w stanie pomóc drużynie na parkiecie. Mimo osłabienia i grą przez całe spotkanie zaledwie siódemką graczy, doralowcy odważnie podeszli do spotkania. Cieszy kolejne dobre wejście w spotkanie i dzięki dobrej skuteczności na dystansie udało się wygrać pierwszą część meczu. Początek należał do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 6:0, ale później na prowadzenie 10:8 wyszli kłodzczanie. Po ośmiu minutach gry prowadzenie znów było po stronie GKS (10:8), ale ostatecznie ta część meczu zakończyła się zwycięstwem 26:24 na korzyść przyjezdnych.

W drugiej kwarcie gra toczyła się punkt za punkt, przy nieznacznej przewadze gospodarzy. Niestety, chwila nieuwagi w ostatniej minucie kwarty kosztowała Nysę stratę sześciu punktów. W trzech akcjach kłodzczanie popełnili trzy straty, które drużyna przeciwna zamieniła na punkty. Ostatecznie na przerwę miejscowi zeszli wygrywając 42:34. Druga połowa pojedynku GKS utrzymywał przewagę punktową. Gospodarze grający szerszym składem utrzymywali intensywność w obronie, w ataku po każdym niecelnym rzucie atakowali tablice i zebrali w sumie 15 piłek w ataku (dotychczas żadna drużyna nie zebrała Nysie więcej piłek). Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną tyszan różnicą 15 punktów (68:53). Drugie spotkanie odbędzie się w Kłodzku.