Zwycięska inauguracja koszykarzy

Na inauguracje II ligi, Doral Nysa Kłodzko wygrał po zaciętym i emocjonującym meczu 79:77 z Obrą Kościan!

II LIGA: OBRA KOŚCIAN – NYSA KŁODZKO 77:79 (20:21, 21:23, 20:18, 15:18)
Nysa: Weiss 18 (2), Kucia 13, Wojciechowski 12, Bartkowiak 12, Kowalski 10 (1), Radwański 9 (3), Płatek 5.

Przez większość spotkania doralowcy prowadzili w spotkaniu, w tym dwukrotnie 10. a raz 12. punktami (70:59), jednak w trzecie odsłonie Nysę dopadł kryzys. Do tego doszła nerwowa końcówka, w której ważyły się losy spotkania. - Powodem był brak przyzwyczajenia do nowej reguły, że po zbiórce w ataku mamy 14 sekund. Ten element przez trzy kwarty wyglądał słabo, to w czwartej kwarcie zebraliśmy pięć piłek i zamiast przechodzić do ataku, co przy 14. sekundach trzeba robić od razu, to traciliśmy sekundy będąc nieaktywnym, co prowadziło do wymuszonych rzutów – mówił trener Marcin Radomski.

Trzeba przyznać, iż Obra dla Nysy była trudnym przeciwnikiem. Aktywna publiczność mocno pomagała koszykarzom z Kościana. - Pokazaliśmy, co bardzo mnie cieszy,  dobrą obronę, grając bez dwóch ważnych graczy ze skróconą rotacją, pewnie rzeczy ciężko jest wykonać przez 40 minut. W ataku jeszcze za rzadko dzielimy się piłką i czasami forsujemy indywidualne akcje, chociaż układ, gdzie 5-7 graczy jest blisko 10 oddanych rzutów, bardzo mi odpowiada i w tym kierunku chciałbym, aby drużyna poszła – dodał szkoleniowiec Nysy.

Radość podwójna, bo pierwszy raz od sześciu sezon Nysa wygrała pojedynek otwierający drugoligowy sezon. Za tydzień (11.10.) Nysa we własnej hali podejmie zespół z Kalisza.