Passa koszykarzy podtrzymana! [video]

Zespół Dorala Nysy Kłodzko zanotował czwarte zwycięstwo w czwartym meczu w rozgrywkach II ligi.

II LIGA: BASKET SUCHY LAS - NYSA KŁODZKO 67:78 (20:20, 20:18, 14:20, 13:20)
Basket: Fiszer 18 (2x3), F. Preufer 17, Wieloch 13, Marek 8, Urbaniak 6, T.Smorawiński 3, D.Szymczak 2. Nysa: Weiss 15 (2x3), Bartkowiak 12, Płatek 12, Wojciechowski 12, Kowalski 11, Kucia 11, Radwanski 5(1x3).

Dostępna jest TABELA KOSZYKARZY.

Suchy Las jest wsią o charakterze podmiejskiego osiedla znajdująca się na południu gminy Suchy Las, wcinającym się od północnej strony w miasto Poznań. Doralowców czekała więc czterogodzinna jazda. Po długiej podróży najważniejszy był początek meczu.

Drużynie z Kłodzka udało się dobrze wejść w to spotkanie. Pierwsza połowa meczu to wyrównany pojedynek. Raz prowadzili gospodarze, a raz zespół Marcina Radomskiego, który miał problem z powstrzymaniem wysokich graczy Basketu. – Po zmianie pewnych założeń udało się ograniczyć ich skuteczność zarówno w walce o zbiórkę w ataku jak i pozycje rzutowe. W ataku natomiast zbyt często wykazywaliśmy się nerwowością, co prowadziło do złych decyzji – mówił szkoleniowiec Nysy.

Druga część pojedynku to popis doralowców w obronie i pokaz doświadczenia w ataku. W czwartej kwarcie Nysa w ciągu dziewięciu minut pozwoliła rywalom rzucić tylko sześć punktów. We wcześniejszych spotkaniach ligowych drużyna z Suchego Lasu notowała we własnej hali ponad 80 punktów, a w meczu z kłodzkimi zawodnikami miała po 39. minutach gry rzucone zaledwie 60 punktów.

W ostatniej fazie meczu doralowcy kontroli przebieg meczu, systematycznie powiększając przewagę, która na 45 sekund przed końcową syreną wynosiła 15 punktów (78:63). - W ataku pokazaliśmy pokaz zespołowej gry, gdzie każdy był zagrożeniem. W efekcie siedmiu moich zawodników rzuciło powyżej 10 punktów. Zespołowy atak i zaangażowanie w obronie, to chcę widzieć w każdym meczu – dodał zadowolony po meczu trener Marcin Radomski. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną Nysy 78:67.

W kolejnym meczu (02.11. – niedziela) kłodzcy koszykarze podejmą we własnej hali Muszkieterów z Nowej Soli.