Mikołajkowy pogrom koszykarzy [foto]

Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli koszykarze Dorala Nysy Kłodzko. Zespół Marcina Radomskiego rozgromił 108:63 Obrę Kościan.

Poniżej relacja i zdjecia z meczu.

II LIGA: NYSA KŁODZKO - OBRA KOŚCIAN 108:63 (31:15, 26:17, 23:18, 28:13)
Nysa:
Weiss 27 (2x3), Kucia 22 (1x3), Lepczyński 19 (3x3), Wojciechowski 14, Płatek 10, Włodarczyk 10 (1x3), Lipiński 4, Czaplicki 3 (1x3).

- Trzeci mecz u siebie rzucamy powyżej 100 punktów, więc ciężko nie być zadowolonym. A jestem tym bardziej szczęśliwy, że straciliśmy tylko 63 .punkty – mówił po meczu trener Marcin Radomski. Doralowcy dokonali tego radząc sobie bez dwóch czołowych zawodników, Marcina Kowalskiego oraz Jarosława Bartkowiaka.

Kłodzcy gracze zafundowali swoim kibicom wysokie i efektowne zwycięstwo, okraszone wieloma efektownymi akcjami. Nysa już po pierwszych 10. minutach gry wygrywała 16. punktami (31:15). - Zawodnicy od początku wyszli skoncentrowani, wykonali świetną pracę w obronie, uniemożliwiając rozegranie ataku przeciwnikom, tak jak by tego chcieli. Po skutecznej obronie mieliśmy mnóstwo okazji do wyprowadzenia ataku szybkiego z czego skrzętnie korzystaliśmy. Po kilku akcjach ręce same składały się do oklasków – cieszył się kłodzki szkoleniowiec.

Po 15. minutach gry gospodarze wygrywali 50:23, a po dwóch ćwiartkach doralowcy prowadzili 57:32. Losy meczu były już rozstrzygnięty i wszyscy widzowie zastanawiali się, kiedy pęknie kolejna setka w kłodzkiej hali.  - Po przerwie obraz gry się nie zmienił, cała drużyna dalej fajnie broniła, może już nie z taką intensywnością, ale w kilku akcjach zawodnicy pokazali klasę wyprzedzając ruchy przeciwnika i dokonując efektownych bloków czy przechwytów – relacjonował M. Radomski.

W ostatniej ćwiartce spotkania na parkiecie pojawili się dwa szesnastoletni zawodnicy MKS. Dobry występ zaliczyli Jakub Czaplicki oraz Tomasz Włodarczyk. - Dali oni swoimi skutecznymi akcjami dali wiele radości nie tylko publiczności, ale też swoim starszym kolegom i oczywiście mi – dodał kłodzki opiekun doralowców. Włodarczyk zdobył dziesięć punktów, a Czaplicki popisał się celną trójkę.

- Jeszcze raz gratuluję swojej drużynie, dzisiaj świętujemy, ale od wtorku trenujemy w skupieniu do kolejnego meczu, bo tam będzie o wiele trudniej – zakończył M. Radomski.W następnej kolejce kłodzką drużynę czeka wyjazdowy pojedynek z MKS Kalisz.