Koszykarze zatriumfowali! [foto]

Mamy to! Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko w końcu mogą cieszyć ze zwycięstwa w I lidze!

Poniżej relacja i wypowiedzi z meczu.

ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO – ACK RADOM 66:60 (13:24, 21:6, 19:10, 13:20)
Nysa: Weiss 14 (1x3), Lipiński 13 (3x3), Bluma 12, Grygiel 10 (2x3), Kasiński 6, Muskała 6, Wojciechowski 3, Leńczuk 2, Kowalski 0, Kliniewski 0, Sanny 0. Radom: Hajrić 14, Obarek 12 (3x3), Sadło 10, Stanios 10 (2x3), Szczypiński 7 (1x3), Parszewski 6, Gos 1, Wątroba 0, Szymański 0.

Tym razem to goście lepiej weszli w spotkanie. Rezerwy Rosy prowadzili 10:2, a później 20:8. Ostatecznie po pierwszych 10 minutach gry na tablicy był wynik 24:13 na korzyść przyjezdnych. - Zaczęliśmy bardzo dobrze ten mecz, kontrolowaliśmy to, co się działo na parkiecie. Natomiast nie rozumiem, to co się stało w drugiej kwarcie, przestaliśmy zupełnie grać – zastanawiał trener gości.

Druga ćwiartka to już popis gry doralowców, którzy rzucili się do odrabiania straty. W tej części gry kłodzczanie rzucili 21 punktów, przy tylko sześciu zdobytych oczkach rywali. Na niespełna cztery minuty przed przerwą na prowadzenie miejscowych wyprowadził Artur Grygiel, który powrócił do kłodzkiego klubu. W dalszej części meczu Nysa kontynuowała swoją dobrą grę, nie pozwalając koszykarzom z Radomia na zniwelowanie strat. - Zagraliśmy w  stylu z zeszłego sezonu, gdzie agresywną obroną, stwarzaliśmy sobie możliwość dobrej gry w ataku. My bez dużej intensywności, bez maksymalnego poświęcenia w obronie, nie jesteśmy w stanie wygrać żadnego spotkanie w I lidze – mówił szkoleniowiec Nysy, Marcin Radomski.

Ostatecznie pojedynek zakończył się premierową wygraną Nysy 66:60. - Cieszę się, że udało nam się to zrobić, zwłaszcza przed naszą publicznością, która licznie przyszła nas wspierać i dopingować. Dopingowała, bo moi chłopcy dzielnie walczyli na parkiecie, zostawili sporo zdrowia i to zaangażowanie przełożyło się na zwycięstwo – dodał trener z Kłodzka. W kolejnej serii gier, Nysa zagra na wyjeździe ze Zniczem Pruszków.