Dobra gra nie daje wygranej

Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko po raz kolejny musieli uznać wyższość rywali. Losy meczu rozstrzygnęły się w samek końcówce spotkania. Jednak dobra gra i styl w jakim zaprezentowali się podopieczni Marcina Radomskiego, napawa optymizmem przed kolejnymi meczami.

Poniżej relacja z meczu.

GI LIGA: KS TYCHY - DORAL NYSA KŁODZKO 86:74 (18:15, 25:25, 22:22, 21:12)
Nysa: Bluma 26, Weiss 14, Wojciechowski 9, Leńczuk 7, Kasiński 5, Lipiński 5, Kliniewski 4, Sanny 4, Muskała 0.

Faworytem tego meczu byli gospodarze, ale kłodzczanie tanio skóry nie sprzedali. Doralowcy długo dotrzymywali kroku GKS. Miejscowi najwięcej problemów mieli z Marcinem Blumą (26 punktów), który świetnie spisywał się pod obiema tablicami. Dobre zawody zagrał także Michał Weiss. Po drugiej stronie nie do zatrzymania był Hubert Mazur.

Samo spotkanie było bardzo wyrównane, a wynik zmieniał się raz na korzyść Nysy, a raz GKS. Koszykarzom z Kłodzka przez ponad 30 minut udawało się dotrzymywać kroku rywalom. Zarówno druga jak i trzecia kwarta zakończyła się remisem (25:25 i 22:22).

Emocjonująca była ostatnia ćwiartka zawodów. Lepiej rozpoczęli ją gospodarze, którzy w 34. minucie prowadzili 77:65. Kłodzczanie nie załamali się taki obrotem sprawy i zniwelowali straty do trzech oczek. Tyszanie przez ponad pięć minut nie potrafili zdobyć punktów, a dzięki punktom Leńczuka, Lipińskiego i Kasińskiego na półtorej minuty przed końcem zawodów Nysa przegrywała 74:77.

O wyniku zadecydowała przerwa wzięta na żądanie przez szkoleniowca GKS. Gospodarze po wznowieniu gry przeprowadzili cztery skuteczne akcje, w przeciwieństwie do zespołu z Kłodzka i ostatecznie zwyciężyli 86:74. Teraz doralowcy rozegrają w tygodniu dwa mecze. W środę zmierzą się w Lesznie z tamtejszą Polonia, a w sobotę we własnej hali podejmą AZS AGH Kraków.

1. Spójnia Stargard 9 18 725 - 654
2. Sokół Łańcut 9 17 713 - 622
3. GTK Gliwice 9 16 671 - 598
4. Pogoń Prudnik 9 15 715 - 661
5. Legia Warszawa 9 14 665 - 589
6. Noteć Inowrocław 9 14 692 - 662
7. GKS Tychy 9 14 683 - 655
8.  Polonia 1912 Leszno 9 14 675 - 686