Przełamanie koszykarzy na wyjeździe

Mamy pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w I lidze. Po emocjonującym i nerwowym meczu, Nysa wygrała w Kołobrzegu. W barwach doralowców zobaczyliśmy nowego zawodnika.

KOTWICA KOŁOBRZEG – DORAL NYSA KŁODZKO 60:63 (13:14, 10:24, 11:7, 26:18)
Kotwica: Grujić 15, Pawłowski 14, Dzierżak 13, Przyborowski 11, Rduch 3, Paweł Bodych 2, Ryżek 2, Neumann 0. Nysa: Rutkowski 16, Stępień 11, Jodłowski 8, Kasiński 8, Kliniewski 6, Kulon 5, Sanny 5, Wojciechowski 4, Lipiński 0.

Na spotkanie do Kołobrzegu doralowcy udali się z Tomaszem Stępniem. Zawodnik ten reprezentował barwy Nysy w sezonie 2015/2016, skąd następnie odszedł do Polonii Leszno. Sezon rozpoczął w WKK Wrocław. Grający na pozycji niskiego skrzydłowego zawodnik teraz ponownie zagra w kłodzkiej drużynie, zastępując w kadrze Michała Weissa, który zrezygnował z gry.

Pierwsza kwarta była wyrównana, ale w drugiej ćwiartce podopieczni Marcina Grygowicza wypracowali sobie 15. oczek przewagi i na przerwę zeszli, wygrywając 38:23. Po 30. minutach gry Kotwica nieco zmniejszyła straty, ale doralowcy nadal prowadzili (45:34).

Gospodarze nie załamali się i w ostatniej ćwiartce mozolnie odrabiali straty. Na niecałe dwa minuty przed końcową syrena, po celnej trójce Grujica, byli na prowadzeniu 61:60. W zaciętej końcówce więcej zimnej krwi zachowała Nysa. Dwóch rzutów wolnych dla Kotwicy nie trafił Patryk Przyborowski, a drugie zwycięstwo w sezonie, a pierwsze na wyjeździe, zapewnił doralowcom Maksym Kulon. Ostatecznie Nysa wygrała w Kołobrzegu 63:60.