Porażek ciąg dalszy

Kolejnej porażki w rozgrywkach I ligi doznali koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko. Tym razem ulegli na wyjeździe SKK Siedlce.

Poniżej relacja z meczu.

SKK SIELDCE – ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO 71:58 (17:13, 20:9, 26:14, 8:22)
SKK: Sobiło 16, Król 13, Wróbel 11, Migała 7, Stefanik 6, Lewandowski 5, Weres 5, Czosnowski 3, Obarek 3, Rajewicz 2, Kołodziński 0, Nędzi 0. Nysa: Jodłowski 12, Kasiński 11, Sanny 10, Wojciechowski 6, Rutkowski 5, Stępień 5, Lipiński 4, Muskała 3, Kulon 2, Kliniewski 0, Rogalewski 0.

O ile pierwsza kwarta zakończyła się czteropunktową wygraną gospodarzy (17:13), chociaż po początkowych minutach SKK wygrywało 11:2. Na początku drugiej ćwiartki doralowcy wyszli na prowadzenie 18:7, jednak później na parkiecie brylowali zawodnicy z Siedlec. Efektem tego była straty do rywali, którzy po pół godzinie gry wygrywali 63:36.

Niemający nic do stracenia podopieczni Marcina Grygowicza rzucili się w ostatniej odsłonie do ataku. Czwartą ćwiartkę Nysa wygrała 22:8, ale strata była zbyt duża, więc udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie SKK pokonało kłodzki zespół 71:58.

Sezon nabiera tempa i kolejna seria gier rozegrana zostanie w środku tygodnia. W dniu 06 grudnia doralowcy podejmą we własnej hali GKS Tychy. Pojedynek rozpocznie się o godz. 19.30 w hali KCKSiR. Trzy dni później (09.12.) Nysę czeka wyjazd do Leszna.