Wicelider z Leszna lepszy od kłodzkich graczy

Nie było niespodzianki w Lesznie. Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko przegrali 57:79 z tamtejszą Polonią.

Poniżej relacja z meczu.

POLONIA LESZNO – DORAL NYSA KŁODZKO 79:57 (28:15, 24:15, 18:19, 9:8)
Polonia: Trubacz 16, Sanny 14, Chanas 13, Rostalski 12, Milczyński 9, Sirijatowicz 7, Wrona 6, Kobel 2, Kurkowiak 0. Nysa: Kulon 17, Stępień 14, Rutkowski 7, Wojciechowski 6, Jodłowski 5, Kliniewski 4, Kasiński 2, Sanny 2, Muskała 0, Rogalewski 0.

Doralowcy nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z wiceliderem I ligi, Polonią Leszno. Po pięciu minutach gry, gdy celną trójką popisał się były zawodnik rywala, Tomasz Stępień, Nysa przegrywała 8:10. Jednak od tego momentu zarysowała się przewaga miejscowych, którzy po pierwszej kwarcie wygrywali 28:15.

W 16. minucie Polonia miała już przewagę 26. punktów (46:22). Później udało się kłodzkim zawodnikom nieco zmniejszyć starty, jednak na przerwę Polonia zeszła, wygrywając 52:30.W drugiej części pojedynku gospodarze zadowoleni z wysokiego prowadzenia, spuścili nieco z tonu. Ostatecznie wicelider I ligi pokonał MKS 79:57.

Za tydzień ostatnie spotkanie w tym roku we własnej hali. Podopieczni Marcina Grygowicza podejmą zespół z Pruszkowa.