Bolesna porażka koszykarzy

Dobre dwie pierwsze kwarty w wykonaniu Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko nie wystarczyły na pokonanie Noteci.

Poniżej relacja z meczu.

NOTEC INOWROCŁAW – ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO 74:69 (13:21, 21:22, 18:15, 22:11)
Noteć: Małecki 15, Adamczewski 11, Filipiak 10, Paul 10, Szczepanik 9, Żurawski 9, Marciniak 8, Sroczyński 2. Nysa: Rutkowski 18, Stępień 18, Sanny 12, Malona 6, Kasiński 5, Jodłowski 4, Kowalski 4, Kliniewski 2, Lipiński 0.

Kłodzczanie bardzo dobrze rozpoczęli zawody w Inowrocławiu, chociaż musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Rafała Wojciechowskiego oaz Maksyma Kulona. Wszak hala Noteci bardzo dobrze w ostatnim czasie kojarzy się doralowcom. Teraz też wszystko układało się po myśli zawodników Marcina Grygowicza.

Nysa po pierwszej kwarcie wygrywała 21:13. Druga ćwiartka była bardziej wyrównana (22:21), ale na przerwę MKS zszedł przy prowadzeniu 43:34. Noteć grała falami, ale nie potrafiła zniwelować strat do kłodzkiego zespołu.

Po zmianie stron utrzymywała się przewaga kilkunastu punktów na korzyść przyjezdnych. Jeszcze na 2,5 minuty przed końcem trzeciej karty, Nysa wygrywała 58:45. Od tego momentu wydarzenia na parkiecie zdominowała Noteć, która zaczęła odrabiać straty. Z kolei doralowcy przez pięć minut gry zdobyli zaledwie trzy punkty (celna trójka Stępnia).

W 35. minucie miejscowi tracili do Nysy już tylko dwa oczka. Od tego momentu przez dłuższy czas żadnej z ekip nie udawało się trafić do kosza. Na nieco ponad minutę przed końcem meczu stan wyrównał  Małecki, a po chwili celną trójką popisał się Adamczewski i Noteć prowadziła 71:68.

Doprowadzić do wyrównania próbował Tomasz Stępień, ale jego rzut za trzy punkty był niecelny. Doralowcy otrzymali jeszcze rzut wolny, bo przy zbiórce faulowany był Dawid Rutkowski. Zawodnik na 20 sekund przed końcem wykorzystał jeden rzut wolny (69:71). Kłodzczanie ratowali się faulem, ale nie przyniosło to efektu. Noteć wykorzystała rzuty osobiste i ostatecznie wygrała 74:69.

Kolejne spotkanie ligowe w kłodzkiej hali doralowcy również rozegrają w środę (21.02.). Tym razem podejmą Siarkę Tarnobrzeg. Początek o godz. 19.30.