Bez przełamania w Prudniku

Nie udało się odczarować parkietu w Prudniku. Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko po niezłym pojedynku przegrali 87:94 z miejscową Pogonią. Dla doralowców to piąta przegrana z rzędu...

Poniżej relacja oraz statystyki z meczu.

POGOŃ PRUDNIK - ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO 94:87 (29:24, 27:30, 21:13, 17:20)
Pogoń: Prostak 35, Nowerski 20, Bogdanowicz 15, Strzelecki 8, Garwol 7, Krawczyk 5, Malitka 3, Czyżewski 1. Nysa: Stępień 28, Wojciechowski 11, Rutkowski 11, Sanny 10, Kowalski 9, Kasiński 8, Kliniewski 6, Jodłowski 4, Malona 0.

Od lat rywalizacja prudnicko-kłodzka dostarcza wiele emocji. Nie inaczej było tym razem. Do Prudnika podopieczni Marcina Grygowicza udali się przełamać passę czterech ligowych porażek z rzędu i niemoc w prudnickiej hali. Nysa z Pogonią na jej parkiecie jeszcze nie wygrywała.

Pierwsze dziesięć minut zakończyło się celną trójką Sannego, która zmniejszyła prowadzenie rywali. Po pierwszej kwarcie doralowcy przegrywali 24:29. W drugiej odsłonie raz na prowadzeniu byli gospodarze, raz kłodzczanie, a trzykrotnie na tablicy był remis. Jednak na przerwę z dwoma punktami przewagi zeszła Pogoń (56:54).

Wynik oscylował w granicach remisu do 25 minuty. Wtedy prudniczanie zaczęli odjeżdżać przyjezdnym i przed ostatnią ćwiartką zbudowali sobie przewagę w postaci dziesięciu oczek (77:67).

Ostatni fragment Nysa rozpoczęła od prowadzenia 8:2, jednak na 4,5 minuty przed końcem meczu miejscowi ponownie wygrywali dziesięcioma punktami (85:75). Kłodzczanie poderwali się i zniwelowali straty do czterech punktów (85:81), jednak celna trójka w 38. minucie autorstwa Garwola rozstrzygnęła losy meczu. Ostatecznie Pogoń zwyciężyła 94:87.

Samo spotkanie w wykonaniu Nysy mogło się podobać. Jednak nie wystarczyło to na pokonanie rywali, a konkretnie na powstrzymanie Tomasza Prostoka. Obwodowy gospodarzy zanotował 35 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst. W barwach MKS brylował Tomasz Stępień, zdobywca 28 punktów.

W nadchodzący weekend kłodzczanie we własnej hali podejmą Kotwicę Kołobrzeg.