Facebook

Wygrana po dogrywce


Na koniec rundy zasadniczej I ligi, koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko odnieśli dziesiąte zwycięstwo, pokonując wyżej notowanego rywala.

Poniżej relacja z meczu.

ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO - R8 BASKET KRAKÓW 92:90 (19:16, 23;24, 23:17, 14:22, d. 13:11)
Nysa: Stępień 24, Kowalski 15, Rutkowski 12, Jodłowski 11, Kulon 10, Wojciechowski 6, Sanny 4, Kasiński 4, Malona 3, Lipiński 3, Kliniewski 0. R8: Pełka 23, Hicks 16, Baran 14, Malczyk 13, A. Załucki 9, J. Załucki 8, Dłuski 5, Renkiel 2, Stalicki 0.

- Było to bardzo dobre widowisko, bardziej ofensywne niż defensywne. Graliśmy z bardzo dobrym zespołem, moim zdaniem jednym z dwóch, które będą walczyły o ekstraklasę. Tym bardziej cieszymy się, że udało się pokonać tak silny zespół – podsumował zawody trener Marcin Grygowicz.

Doralowcy przez większą część meczu byli na prowadzeniu. Gościom z Krakowa dopiero w końcówce udało się doprowadzić do remisu. Konkretnie dokonał tego Załucki, trafiając za dwa oczka na trzy sekundy przed końcową syreną, Dodatkowe pięć minut lepiej rozpoczęli przyjezdni, ale później do głosu doszła Nysa i mogła cieszyć się z dziesiątego zwycięstwa w rundzie zasadniczej. Ostatecznie kłodzczanie wygrali 92:90.

Teraz rozgrywki wchodzą w decydującą fazę, bowiem MKS rozpoczyna zmaga w play-out. Rywalem doralowców będzie Pogoń Prudnik. Pierwsze dwa spotkania zespół z Kłodzka rozegra na parkiecie rywala. - Z mojego doświadczenia trenerskiego mogę powiedzieć, że w play-off czy play-out nie ma dużej różnicy poziomów, a nasze dwa zespoły prezentują zbliżony poziom, więc przewaga parkietu ma małe znaczenie, jeśli w ogóle ma znaczenie – skomentował szkoleniowiec Nysy.

W rundzie zasadniczej dwukrotnie zwyciężyła Pogoń. Czas więc na rewanż. Pierwsze dwa mecze w nadchodzący weekend (14 i 15 kwietnia) w prudnickiej hali Obuwnik. Początek o godz. 17:30. Rywalizacja trwa do trzech wygranych.