Plan minimum wykonany

Z remisowym bilansem wyjeżdżają z Prudnika koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko. Po sobotniej wygranej, w drugim meczu fazy play-out, podopieczni Marcina Grygowicza powodów do zadowolenia już nie mieli.

Poniżej relacja oraz statystyki.

I MECZ: POGOŃ PRUDNIK – DORAL NYSA KŁODZKO 56:58 (18:18, 9:13, 15:14, 14:13)
Pogoń: Bogdanowicz 14, Prostak 14, Strzelecki 9, Mordzak 7, Nowakowski 7, Garwol 3, Nowerski 2, Krawczyk 0. Nysa: Stępień 15, Kulon 8, Jodłowski 6, Lipiński 5, Sanny 5, Kasiński 4, Kowalski 4, Rutkowski 4, Malona 3, Kliniewski 2, Wojciechowski 2.

II MECZ: POGOŃ PRUDNIK – DORAL NYSA KŁODZKO 77:54 (27:10, 17:18, 18:13, 15:13)
Pogoń: Krawczyk 11, Malitka 11, Prostak 11, Strzelecki 10, Nowerski 9, Mordzak 8, Nowakowski 8, Bogdanowicz 6, Krawiec 2, Czyżewski 1, Garwol 0, Kukułka 0. Nysa: Jodłowski 13, Rutkowski 12, Stępień 7, Kasiński 6, Kulon 6, Malona 6, Kowalski 2, Wojciechowski 2, Sanny 0, Kliniewski 0, Lipiński 0.

Na początek obydwie ekipy stworzyły emocjonujące widowisko, jednak skutecznością nie grzeszyły (37 procent z gry). Kłodzki zespół lepiej spisywał się w grze na tablicach i to był jeden z elementów, który zdecydował o wygranej Nysy.

W czwartej kwarcie, w 35. minucie, doralowcy wypracowali sobie dziewięciopunktowe prowadzenie (54:45). Prudniczanie do ostatnich sekund walczyli o doprowadzenie przynajmniej do dogrywki, jednak rzut Nowakowskiego był niecelny i pierwszy pojedynek Nysa wygrała 58:56.

Drugi mecz od mocnego uderzenia rozpoczęła Pogoń, która pierwszą kwartę wygrała 27:10. Słaba skuteczność w tej części gry ustawiła spotkanie na dalsze minuty. Nysa prezentowała się kiepsko w rzutach z gry - 19/60, co dało zaledwie 31 procent skutecznych akcji. Na przerwę doralowcy zeszli, tracąc do Pogoni 16. punktów (44:28). W tym meczu walki już się nie udało nawiązać i ostatecznie drugie spotkanie zakończyło się wygraną Pogoni 77:54.

Plam minimum został przez Nysę wykonany. Teraz rywalizacja, która toczy się do trzech zwycięstw, przenosi się do Kłodzka. Kolejne dwa mecze odbędą się w sobotę i niedzielę w hali KCSiR. Początek spotkań o godz. 17.00.

Gdyby do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny byłby piąty mecz, to ten rozegrany zostanie w środę (25.04) o godz. 17.30 w Prudniku.