Pękła setka, koszykarze wygrywają

Wysokie i przekonywujące zwycięstwo odnieśli koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko. Rywalem w drugiej kolejce II ligi był zespół, który jeszcze w poprzednim sezonie występował w Energa Basket Ligi.

Pierwotnie przeciwnikiem miała być drużyna Stali Ostrów Wielkopolski. Jednak klub wycofał się z rozgrywek przed startem II ligi. W ich miejsce do gry wszedł Turów Zgorzelec, który jeszcze w poprzednim sezonie występował w Energa Basket Ligi.  Klub ze Zgorzelca z powodu zadłużenia ogłosił upadłość i musiał wycofać się z gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zarówno Nysa jak i Turów w pierwszej kolejce przegrały swoje spotkania. Kłodzczanie ulegli we Wrocławiu 64:76 ze Śląskiem II, Z kolei Turów przegrał 56:87 Intermarche II Zielona Góra. W meczu pomiędzy obydwoma ekipami koszykarze z Kłodzka nie dali szans rywalom, prowadząc przez całe spotkanie i w każdej kwarcie rzucając przynajmniej 20. punków. Już po pierwszych dziesięciu minutach Nysa prowadziła 28:19.

Po kolejnej ćwiartce przewaga jeszcze wzrosła i wynosiła 14 punktów (48:34). Ostatecznie doralowcy zwyciężyli 102:61 (28:19, 20:15, 24:13, 30:14). Punkty zdobywali: Weiss 21, Krajniewsk21, Bartkowiak 19, Wojciechowski 10, Mishchenko 10, Zubik 8, Szymański 6, Rogalewski 3 oraz Kowalski 2.

Po dwóch meczach wyjazdowych w następnej serii gier Nysa zagra we własnej hali. W sobotę (13.10.) o godz. 17.00 podopieczni Jerzego Chudeusza podejmą Polkąty Maximus Kąty Wrocławskiej.