Kolejny triumf koszykarzy

Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko wracają do Kłodzka z kolejnym wyjazdowym zwycięstwem. To już ósma wygrana z rzędu w sezonie. Fantastyczne zawody zanotował Krzysztof Krajniewski.

Poniżej relacja z meczu.

II LIGA: KS PLESZEW – DORAL NYSA KŁODZKO  85:98 (23:25, 19:20, 23:30, 20:23)
KS: Małecki 25 (3x3), Urbaniak 16 (1x3), Spała 12, Marek 9, Ptak 8,  Serbakowski 6, Zimny 4, Kikowski 3, Dekiert 2. NYSA: Krajniewski 36 (7x3), Bartkowiak 20, Wojciechowski 16, Kowalski 12 (4x3), Szymański 5 (1x3), Mishchenko 3, Weiss 2, Zubik 2, Rogalewski 2, Włodarczyk.

Po ósme zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach II ligi doralowcy udali się do Pleszewa. Rywale zajmują odległe miejsce w tabeli, jednak w kadrze mają doświadczonych i znanych z gry w wyższych ligach zawodników (choćby Grzegorz Małecki czy Alan Urbaniak).

To właśnie Małecki napsuł najwięcej krwi kłodzczanom, rzucając Nysie 25. punktów. Jednak nie pozwoliło to miejscowym na pokonanie lidera I ligi. Podopieczni Jerzego Chudeusza prowadzili przez większą część meczu. Jedynie raz, w trakcie drugiej kwarty, gospodarzom udało się odrobić straty i wyjść na prowadzenie 40:36.

Zespół z Kłodzka szybko odzyskał prowadzenie i na przerwę zszedł, wygrywając 45:42. Druga połowa należała już zdecydowanie do przyjezdnych. Pod koniec trzeciej odsłony Nysa wygrywała nawet różnicą 17. oczek (70:53). Świetne zawody rozgrywał Krzysztof Krajniewski, który w całym meczu rzucił 36. punktów (w tym 7/8 za 3 pkt).

Ostatecznie mecz zakończył wynikiem 98:85 na korzyść Nysy. Za tydzień hit tej grupy. Przewodzący w stawce kłodzczanie podejmą we własnej hali drugi w tabeli zespół AZS Opole. Spotkanie tradycyjnie w sobotę o godz. 17.00.