Koszykarze bezlitośni dla Turowa

- Udana rehabilitacja

- Dwunasta wygrana w sezonie

Poniżej relacja z meczu.

ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO – TURÓW ZGORZELEC 110:69 (35:17, 23:14, 26:15, 26:23)
Punkty: Krajniewski 19 (2×3) 8, Kutta 19 (1×3) 7 as., Weiss 16 (2×3), Mishchenko 16, Zubik 11 (1×3), Wojciechowski 8, Włodarczyk 6, Rogalewski 5 (1×3), Szymański 2, Kowalski 0.

Do kłodzkiej hali zawita outsider w tabeli, drużyna Turowa Zgorzelec. Pierwotnie mecz miał być rozegrany w pierwszy weekend stycznia, ale został przełożony na prośbę rywala. Kub ze Zgorzelca to jedyny zespół w rozgrywkach, który nie wygrał jeszcze spotkania. Ekipa z Turowa przegrała wszystkie piętnaście spotkań.

W meczu z doralowcami zanotowała kolejną przegraną. Nysa pojedynek rozpoczęła od mocnego uderzenia, prowadząc po dwóch minutach 11:2. Po pierwszej kwarcie Nysa wygrywała 35:17 i ta przewaga doskonale obrazuje jak wyglądały zawody z Turowem. Kłodzczanie kontrolowali zawody do końcowej syreny. Na przerwę zeszli, wygrywając 58:31. Na niespełna cztery minuty przed końcem spotkania pękła setka, gdy za dwa punkty trafił Tomasz Włodarczyk (101:59).

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Nysy 110:69. To była dwunasta wygrana w sezonie. W sobotę (02.02.) podopieczni Jerzego Chudeusza wybierają się do Rawicza na pojedynek z tamtejszym Rawią. Początek meczu o godz. 17.30.