Zaległe starcie dla AZS [foto]

Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko na tarczy wracają z Nysy. W zaległym meczu II ligi, doralowcy ulegli tamtejszemu AZS.

Poniżej relacja oraz zdjęcia z meczu.

II LIGA: AZS BASKET NYSA - DORAL NYSA KŁODZKO 94:83 (25:21, 19:16,  27:24, 23:22)
AZS: Kołakowski 23 (2x3), Madziar 18 (2x3), Krawiec 18 (2x3), Garwol 10 (2x3), Chorostecki 6 (1x3), Kłuś 6, Wilk 5, Gnatowicz 4, Poznański 4. NYSA: Weiss 22 (4×3), Krajniewski 18 (2×3), Kowalski 15 (2×3), Bartkowiak 11, Wojciechowski 7, Mishchenko 6, Kutta 4.

W środku tygodnia podopieczni Jerzego Chudeusza wybrali się do Nysy na zaległe spotkanie z tamtejszym AZS. Mecz pierwotnie miał się odbyć w połowie stycznia (23.01.), jednak został przełożony z uwagi na rozgrywany w tym czasie mecz miejscowych siatkarzy w rozrywkach Pucharu Polski.

Do tego pojedynku obydwie ekipy podchodziły w zgoła odmiennych nastrojach. Doralowcy po wygranej w Rawiczu umocnili się na podium, a rywale nie potrafili wygrać od sześciu spotkań. MKS do meczu przystąpił bez Artura Szymańskiego, który na jednym z treningów nabawił się kontuzji stopy i czeka go kilkutygodniowa przerwa.

Po pierwszych 10 minutach gry lepsi byli miejscowi, którzy w samej końcówce wypracowali sobie cztery oczka przewagi (25:21). W drugiej ćwiartce doralowcom udało się zniwelować straty i w 16. minucie wyjść na prowadzenie 35:34 po celnych rzutach osobistych Rafała Wojciechowskiego. Jednak ostatni 120 sekund tej ćwiartki ponownie należało do miejscowych, którzy w tym czasie zdobyli sześć oczek i po pierwszej połowie prowadzili 44:37.

Miejscowi dobrze tego dnia byli dysponowanymi rzutowo na półdystansie. Z kolei doralowcom brakowało dokładności w grze, co przełożyło się na 17 strat. To sprawiło, iż przed ostatnią kwartą Nysa traciła do rywali dziesięć punktów (61:71). Podopiecznie Jerzego Chudeusza szybko wrócili do gry, bo ostatnia kwarta rozpoczęła się od dwóch celnych trójek, najpierw Kowalskiego, a po chwili Krajniewskiego. Na więcej w tym meczu już nie było stać Nysy. AZS do końcowej syreny utrzymywał przewagę około 10 punków, zwyciężając ostatecznie 94:83.