Pękła setka [foto]

- Pokazaliśmy rywalom, że w naszej hali punktów łatwo nie będzie się zdobywało – mówi trener Jerzy Chudeusz.  To już trzeci mecz w którym Zetkama Doral Nysa Kłodzko rzuca rywalowi sto punktów. Tym razem ofiarą doralowców padł zespół Intermarche II Zielona Góra.

Poniżej relacja z meczu oraz zdjęcia.

ZETKAMA DORAL NYSA KLODZKO – INTERMARCHE II ZIELONA GÓRA 100:54 (31:5. 22:21, 28:8, 19:20)
Punkty: Bartkowiak 18, Krajniewski 17 (3×3), Zubik 17 (1×3), Kutta 14 (3x3), Weiss 10, Kowalski 10, Wojciechowski 10, Mishchenko 2, Włodarczyk 2, Rogalewski 0.

- Taka duża zdobycz punktowa oczywiście cieszy. To spotkanie w naszym wykonaniu cieszy, bo zagraliśmy z pełną koncentracją od pierwszej minuty tego spotkania - mówił trener Jerzy Chudeusz.

Już w pierwszej ćwiartce był pokaz siły doralowców, którzy tą część gry wygrali 31:5. Ta sprawiło, iż w kolejnej odsłonie spotkania na parkiecie pojawili się zmiennicy. Druga kwarta była wyrównana (22:21) i na przerwę gospodarze zeszli przy prowadzeniu 53:26. Double-double mógł pochwalić się po kwadransie gry Jarosław Bartkowiak, który miał na swoim koncie 10 punktów i 10 zbiórek.

Po zmianie stron trwał koncert gry kłodzkiego zespołu. - My zagraliśmy drugi mecz bardzo dobrze w obronie. Pokazaliśmy rywalom, że w naszej hali punktów łatwo nie będzie się zdobywało i z dobrej obrony wynikały później akcje w ataku. Stąd taka duża zdobycz punktowa – cieszył się szkoleniowiec Nysy.

Kłodzczanie wygrali 100:54 i był to trzeci mecz w sezonie w którym rzucili rywalom trzycyfrową liczbę punktów.  W sobotę kolejna okazja do zobaczenia w akcji koszykarzy Nysy, którzy w hali OSiR podejmą zespół KK Kosz Pleszew.