- Wygrana na koniec rundy zasadniczej
- Znany rywal w play-off

Poniżej relacja z meczu.

OBRA KOŚCIAN – ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO 74:93 ( 18:25, 24:20, 18:24, 14:24)
Obra: Kaczmarek 18, Zuber 16 (2x3), Rybakowski 15(2x3), Stankowski 10, Kiszka 6, Uliczka 4, Milczyński 3, Bereszczyński 2. Nysa: Krajniewski 23 (3×3), Zubik 20 (2×3), Kowalski 19 (2×3), Bartkowiak 18 (2×3), Weiss 10, Rogalewski 2, Kutta 1 Mishchenko 0.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej II ligi, doralowców czekała wyjazdowa potyczka z czwartą w tabeli Obrą Kościan. Podopieczni Jerzego Chudeusza pewni byli, że serię play-off rozpoczną od meczu we własnej hali. Jednak na rywala trzeba było poczekać do zakończenia całej kolejki.

Początek spotkania w Kościanie był wyrównany, po niespełna pięciu minutach gospodarze prowadzili 13:12. Później dziewięć punktów z rzędu zdobyła Nysa i na przerwę goście zeszli przy prowadzeniu 25:18. W drugiej ćwiartce Nysa wygrywała już różnicą dziesięciu punktów, ale na przerwę zeszła przy prowadzeniu 45:42. W drugiej części meczu doralowcy nie dali się doścignąć gospodarzom i mogli cieszyć się ze zwycięstwa 93:74. Dla Obry była to dopiero druga porażka we własnej hali.

Nysa rundę zasadniczą ukończyła na drugim miejscu, mając taki sam bilans jak zespół z Opola, jednak gorsze bezpośrednie spotkania (w dwumeczu o jeden punkt lepszy był AZS). Po tym zwycięstwie na zakończenie rundy zasadniczej nasz zespół zajął 2 miejsce. W pierwszej rundzie play-off rywalem będzie AZS Basket Nysa. Rywalizacja, która toczona będzie do dwóch zwycięstw, rozpocznie się w sobotę (23.03.) w kłodzkiej hali OSir. Początek spotkania godz. 20:00. Rewanż tydzień później w Nysie. Przy stanie rywalizacji 1:1, trzecie spotkanie odbędzie się w Kłodzku w środę 3 kwietnia.