Koszykarze w kolejnej rundzie

Zespół Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko ponownie lepszy od AZS BAsket Nysa. Tym samym doralowcy meldują się w drugiej rundzie play-off. Wiemy już, kto będzie rywalem w kolejnym etapie walki o I ligę.

Poniżej relacja z meczu.

AZS BASKET NYSA – ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO 74 : 83 (19:24, 27:25, 26:10, 2:18)
AZS: Kasiński 21 (5x3), Krawiec 19 (3x3), Madziar 14 (2x3), Garwol 10 (1x3), Kuś 6 (1x3), Chorostecki 4. Nysa: Weiss 19 (3×3), Kutta 18 (2×3), Krajniewski 16 (4×3), Bartkowiak 12, Wojciechowski 10, Kowalski 8 (1×3), Zubik 0, Mishchenko 0.

Drugie spotkanie play-off lepiej rozpoczęli kłodzczanie i to oni po pierwszej kwarcie wygrywali 24:19. W drugiej ćwiartce role się odwrócili i to zespół gospodarzy odrobił straty i po 18. minutach gry wygrywał 46:42. Jednak końcówka tej części gry należała do doralowców, siedem punktów z rzędu i na przerwę, przy prowadzeniu 49:46, schodzili koszykarze z Kłodzka.

Po zmianie stron AZS odzyskał prowadzenie, którego nie oddał do końca trzeciej kwarty. Jednak w ostatnim akcie meczu pokaz siły zaprezentowali kłodzczanie. Gospodarze rozpoczęli przy prowadzeniu 72:65, ale podopieczni Jerzego Chudeusza w trzy minuty odrobili straty, po chwili objęli prowadzenie i kontynuowali serię punktową. Doralowcy zdobyli 18 punktów z rzędu, a miejscowych w czwartej kwarcie stać było jedynie na zdobycie dwóch oczek tuż przed końcową syreną.

Nysa wygrała 83:74 i zameldowała się w drugiej rundzie play-off. Tam rywalem będzie dobrze znany kłodzkim zawodnikom zespół Noteci Inwrocław. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę, w hali OSiR Kłodzko. Start o godz. 17.00.