Koszykarze nadal w grze

Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko wygrywają w Inowrocławiu z Notecią i w meczu do dwóch zwycięstw mamy remis 1:1. Teraz czas
na decydujące o awansie do trzeciej rundy spotkanie, które odbędzie się w kłodzkiej hali.

Poniżej relacja z meczu.

NOTEĆ INOWROCŁAW – DORAL NYSA KŁODZKO 69:85 (18:19, 4:24, 23:26, 24:16)
Nysa: Weiss 21 (2×3), Krajniewski 18 (14 zb.), Bartkowiak 15 (1×3), Kutta 15 (3×3), Kowalski 12 (2×3), Zubik 4, Mishchenko 0.

W meczu zabrakło Rafała Wojciechowskiego, który dzień wcześniej, podczas treningu, nabawił się urazu. Jednak zespół w Inowrocławiu wspomagała z trybun liczna grupa kłodzkich kibiców.

A brak wspomnianego zawodnika nie przeszkodził doralowcom w odniesieniu zwycięstwa i pozostanie w grze o I ligę. O losach meczu zadecydowała druga kwarta, wygrana przez Nysę 24:4 (!). Pierwsze dziesięć minut było wyrównane, zakończone minimalnym prowadzeniem przyjezdnych 19:18.

W drugiej części meczu podopieczni Jerzego Chudeusza zagrali koncertowo i na przerwę zeszli z przewagą 21. punktów. Nysa prowadziła 43:22, z czego 19. oczek zapisał na swoim koncie Michał Weiss.

Po zmianie stron Nysa jeszcze powiększyła przewagę do 24. punktów. Kłodzczanie spokojnie do końca meczu kontrolowali zawody, chociaż w ostatniej ćwiartce przewaga nieco zmalała. Najważniejsza dla doralowców była wygrana i to udało się osiągnąć. Ostatecznie MKS wygrał w Inowrocławiu 85:69.

Trzecie decydujące o awansie spotkanie rozegrane zostanie w środę (17.04.) o godz. 19.30 w Kłodzku.