Mamy półfinał!

Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko lepsi w decydującym starciu od rywali z Katowic. Podopieczni Jerzego Chudeusza wygrali w trzecim meczu ćwierćfinałowym i zameldowali się w 1/2 finału play-off. Kto rywalem w walce o I ligę?

Poniżej relacja i statystyki z meczu.

PLAY-OFF: AZS AWF KATOWICE – ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO 75 : 82 (19:25, 18:25, 20:10, 18:22)
AZS AWF: M. Piotrkowski 18, K. Leszczyński 16 (2x3), Ł. Szczypka 14 (4x3), A. Maślanka 14 (1x3), J. Ściegienny 12 (2x3), J. Nowak 1, W. Majka, J. Stróżczyk, B.  Wilczyński. Nysa: K. Kutta 19, R. Wojciechowski 19, M. Kowalski 14 (2x3), M. Weiss 12 (1x3), K. Krajniewski 11 (1x3), B. Zubik 4, J. Bartkowiak, D. Mishchenko.

Doralowcy na przerwę schodzili, po świetnie rozegranych dwóch kwartach, wygrywając 50:37. Po zmianie stron gospodarze szybko zniwelowali straty, bo już po czterech minutach miejscowi tracili tylko trzy oczka.  W 28. minucie na tablicy był remis, najpierw 53:53, a po chwili 55:55.

Na ostatnią decydująca o losach meczów ćwiartkę z trzypunktowym prowadzeniem zeszła Nysa (60:57). Kilkupunktową przewagę zespół Jerzego Chudeusza utrzymywał przez większą część czasu tej kwarty. Dopiero na dwie minuty przed końcową syreną udało się gospodarzom doprowadzić do remisu (72:72). W ostatnich sekundach więcej zimnej krwi zachowali doralowcy, którzy ostatecznie wygrali 82:75.

Nysa zameldowała się w półfinale rozgrywek play-off o I ligę. Tam rywalem będzie zwycięzca grupy A drugiej ligi, Politechnika Gdańska. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę (04.05.) w Gdańsku. Rewanż tydzień później (11.05.) w kłodzkiej hali. Ewentualnie decydujące trzecie starcie zaplanowane jest w dniu 15 maja.

W drugim meczu AZS Opole zmierzy się z Żubrami Białystok. Zwycięzcy dwumeczów awansują do finału, a przegrani zmierzą się w meczu o trzecie miejsce. Awans do pierwszej ligi uzyskają trzy najlepsze drużyny II ligi.