Jedną nogą w I lidze [foto]

W pierwszym meczu o trzecie II ligi, koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko lepsi od Żubrów z Białegostoku. Zwycięzca tej rywalizacji awansuje na zaplecze ekstraklasy [fot. bial24.pl].

Poniżej relacja z meczu.

ŻUBRY BIAŁYSTOK – ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO 80:87 (19:21, 16:21, 23:19, 22:26)
Żubry: Czosnowski 17 (3x3), Zabielski 16, Misiewicz 14 (2x3), Wielechowski 13 (1x3), Warszawski 7 (1x3), Wróblewski 7 (1x3), Bambrych 2, Parszewski 2, Szczerbaniuk 2. Nysa: Bartkowiak 27, Wojciechowski 24, Kutta 19, Weiss 9 (1x3), Krajniewski 5, Kowalski 3 (1x3).

Pojedynek rozgrywany był w miejscowej hali VI LO, gdzie Żubry jeszcze nie przegrały. Aż do meczu z Nysą. Pierwsza kwarta była wyrównana, z niewielkim wskazaniem na gości, którzy prowadzili dwoma punktami (21:19). Przed przerwą przewagę udało się jeszcze zwiększyć, bowiem podopieczni Jerzego Chudeusza schodzili, prowadząc 42:35.

Po zmianie stron gra się wyrównała i gospodarze w 38. minucie nie tylko odrobili straty, ale i objęli prowadzenie 56:55. Po chwili wszystko wróciło do normy. Nysa odzyskała prowadzenie prowadząc, którego nie oddała do końcowej syreny, zwyciężając w pierwszym meczu o brązowy medal 87:80.

Doralowcy zdobyli aż 16 punktów drugiej szansy. Mocno w ofensywie pracował Jarosław Bartkowiak. Środkowy Nysy do 27 punktów dorzucił, aż 10 zbiórek w ataku, które z reguły kończyły się punktami. Żubry masowo też popełniały proste błędy w efekcie czego zanotowały, aż 15 strat.

Teraz rywalizacja przeniesie się do Kłodzka. Nie jest znany jeszcze termin rozegrania tego pojedynku, albowiem w sobotę hala OSiR jest zajęta (w tym dniu będzie on pełnić rolę lokalu wyborczego). Wstępnie drugie spotkanie tej rywalizacji może zostać rozegrane w środku tygodnia.