Facebook

Termiarz znany, rywal na inauguracje też


Koniec zamieszania z terminarzem I ligi. Znamy już ostateczny skład rozgrywek i rywala koszykarzy Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko w pierwszej kolejce.

Początkowo związek opublikował dwie wersje terminarza. Związane to było z ekipą Polfarmex Kutno, której cofnięto licencje okresową na grę w pierwszej lidze. W jednej wersji uwzględniono zespół z Kutna (wtedy pauzować będzie jedna ekipa), a w drugim zestawienie liczyło 14. drużyn. Gdyby w rozgrywkach nie zagrał Polfarmex, to zespoły rozegrałyby tylko 26. serii gier.

Ostatecznie komisja przyznała drużynie z Kutna licencję okresową na grę w I lidze mężczyzn w sezonie 2019/2020. Oprócz kłodzkiego beniaminka, i wspomnianego Pofarmexu wystąpią: Księżak Łowicz, Basket Poznań, Górnik Wałbrzych, Polonia 1912 Leszno, Pogoń Prudnik, ZB Pruszków, Kotwica Kołobrzeg, Sokół Łańcut, GKS Tychy, Czarni Słupsk, WKK Wrocław, AZS Politechnika Opolska (beniaminek) i Miasto Szkła Krosno (spadkowicz). Podopieczni Jerzego Chudeusza sezon zainaugurują 28 września od meczu wyjazdowego z Czarnymi Słupsk.

Jedna znacząca zmiana zaszła w systemie rozgrywek. W najbliższym sezonie nie odbędą się play-outy, a spadkowiczów poznamy po rundzie zasadniczej. Pierwszą ligę opuszczą zespoły z 14. i 15. miejsca. Bez zmian pozostają zasady play-off’ów, w których wystąpi osiem najlepszych drużyn. Prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej uzyska tryumfator rozgrywek, a na pierwszoligowy poziom awansują trzy najlepsze zespoły drugiej ligi.

Terminarz 1. kolejki:
Weegree AZS Politechnika Opolska - Pogoń Prudnik
WKK Wrocław - Energa Kotwica Kołobrzeg
KS Księżak Łowicz - Rawlplug Sokół Łańcut
GKS Tychy - Biofarm Basket Poznań
STK Czarni Słupsk - Zetkama Doral Nysa Kłodzko
Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Polfarmex Kutno
Timeout Polonia 1912 Leszno - Górnik Trans.eu Wałbrzych
Pauzuje Miasto Szkła Krosno