Zwycięska sinusoida [foto]

Po huśtawce nastrojów koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko cieszą się z trzeciego zwycięstwa w sezonie. Tym razem nad Kotwicą Kołobrzeg.

Poniżej relacja, wypowiedzi oraz galeria zdjęć.

ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO – KOTWICA KOŁOBRZEG 81:67 (19:18, 21:9, 12:25, 29:15)
Nysa: Bartkowiak 18, Malesa 12, Zagórski 12, Tomczak 10, Kutta 9, Nowicki 9, Kowalski 6, Weiss 5, Wojciechowski 0. Kotwica: Madray 20, Kruszczyński 18, Stanios 13, Przyborowski 6, Wróbel 6, Bodych 4, Grudziński 0, Grujić 0, Korolczuk 0, Strzępek 0, Walda 0.

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.

Pierwsza kwarta była wyrównana, zakończona minimalnym zwycięstwem (19:18), jednak druga odsłona należała do gospodarzy. Doralowcy wygrali ją 21:9 i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 40:27. - Solidnie zagraliśmy pierwszą połową, zwłaszcza w drugiej kwarcie nieźle się zaprezentowaliśmy. Co prawda za dużo pozwoliliśmy przeciwnikom zebrać piłek w ataku, ale teraz o tym rozmawialiśmy w szatni – mówił przerwie Szymon Tomczak.

W trzeciej odsłonie mieliśmy powtórkę z Łowicza. Kotwica w tej części gry nie tylko odrobiła straty, ale i wyszła na czteropunktowe prowadzenie (52:48). Jednak po celnym rzucie dwupunktowym Jarosława Bartkowiaka i wykorzystanych osobistych Pawła Nowickiego, na tablicy był remis (52:52).

- Boję się, aby te trzecie kwarty nie weszły nam w krew. To drugi mecz, gdzie trzecia kwarta przynosi nam olbrzymie straty. Najważniejsze, że zespół się pozbierał i wygrał – mówił szkoleniowiec Nysy, Jerzy Chudeusz.

W ostatniej ćwiartce pojedynku Nysa pokazała siła, wygrywając tę część 29:15, a całe zawody 81:67. Za tydzień rywalem w meczu wyjazdowym będzie Pogoń Prudnik.